Zbilansowana pasza mesz

Konie to zwierzęta posiadające bardzo delikatny układ pokarmowy. Wystarczy trochę stresu aby zwierzęta zaczęły mieć objawy ze strony układu pokarmowego. Często zestresowany koń odmawia przyjmowania pokarmu. Konie chore oraz przebywające na rekonwalescencji mogą również mieć problemy z przyjmowaniem pokarmów.

Zbilansowany mesz dla koni

mesz pasza dla koniKonie to zwierzęta, które potrzebują bardzo dużo energii ze względu na swoją masę. Gdy nasz koń z różnych względów przestał pobierać pokarm warto dokładnie mu się przyjrzeć. Jeśli ostatnio narażony był na wiele stresów, uczestniczył w zawodach, zmienił miejsce w stajni lub jest zupełnie nowym zwierzęciem w naszej hodowli warto zapewnić mu odpowiednio dużo spokoju oraz zachęcić do jedzenia. Jednak jak zachęcić zwierzę do jedzenia gdy nie ma apetytu i nie wykazuje zainteresowania jedzeniem. Z pomocą przyjść nam może mesz, za którym przepada praktycznie każdy koń. Mesz podczas przygotowywania pięknie pachnie, jest również podawany na ciepło co powinno dodatkowo zachęcić zwierzę do jedzenia. Mesz to tradycyjny posiłek, który charakteryzuje się długim czasem przygotowania. Smakowity mesz pasza dla koni jest mieszanką siemia lnianego, otrębów pszennych oraz owsa. Zalewany gorącą wodą pęcznieje i nabiera swoich właściwości. Konie uwielbiają mesz, a hodowcy doceniają paszę za jej wielozadaniowość. Doskonale nadaje się dla chorych zwierząt, odpowiednia w zimniejsze dni. Zawiera w swoim składzie substancje działające ochronnie na układ trawienny koni łagodząc stany zapalne błonie śluzowej żołądka oraz jelit. Poza tym konie bardzo lubią smak otrębów pszennych. Należy jednak pamiętać, że mesz nie może podawany być codziennie. Paszę tą można podawać maksymalnie trzy razy w tygodniu.

Tradycyjnie przyrządzany mesz zabiera bardzo dużo czasu, poza tym źle przyrządzony zawierający zbyt wiele różnych składników może powodować różne problemy zdrowotne. Dlatego naprzeciw potrzebie wyszli producenci pasz, którzy skomponowali specjalną mieszankę meszu zawierającą odpowiednie proporcje.

Krystian