Zastosowanie diod elektroluminescencyjnych w przemyśle

Przemysł jest wyjątkowo wymagającym sektorem biznesu. W przedsiębiorstwach przemysłowych bardzo często panują specyficzne warunki otoczenia takie jak wysoka czy niska temperatura, duża wilgotność, zapylenie czy możliwość uszkodzeń mechanicznych. W związku z tym podzespoły stosowane w zakładach przemysłowych muszą spełniać najbardziej rygorystyczne wytyczne oraz testy.

Oprawy świetlne do zastosowań w zakładach przemysłowych

oświetlenie przemysłowe ledWszystko to sprawia, że urządzenia stosowane w wyżej wspomnianych zakładach są przeważnie droższe od rozwiązań przewidzianych na rynek konsumencki. Warto jednak dodać, że rozwiązania te zapewniają dłuższy czas eksploatacji a także lepsze właściwości i parametry użytkowe co jest niezbędne w przypadku skomplikowanych procesów. Jednym z najważniejszych aspektów w każdym zakładzie jest bezpieczeństwo jego pracowników. Aspekt ten można w znaczący sposób poprawić stosując oświetlenie przemysłowe led. Technologia diod elektroluminescencyjnych rozwija się bardzo szybko. Obecnie na rynku są dostępne rozwiązania, które cechują się odpowiednimi parametrami do stosowania w warunkach przemysłowych. Podstawowym wymogiem jest przeważnie hermetyzacja obudowy oprawy. Jak wspomniano na wstępie w zakładach przemysłowych panują przeważnie ciężkie warunki dla pracy urządzeń elektrycznych i elektronicznych takie jak wilgoć czy kurz. W związku z tym wymaganym jest żeby wszelkie urządzenia, które pracują w tych warunkach były odpowiednio zabezpieczone przed ich negatywnym wpływem.

W tym celu producenci urządzeń stosują hermetyzację obudów oraz uszczelnianie ich przed kurzem i wodą. Oprawy led są tutaj świetnym przykładem. Najnowsze rozwiązania są całkowicie odporne na wszystkie wcześniej wymienione czynniki, a ponad to wzmocniona obudowa zapewnia ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Łukasz