Zamawianie mebli pod wymiar

Niekiedy mamy w domu tak nietypowe pomieszczenia, że żadne meble tam nie pasują. Są skosy, dziwny układ ścian itp. Teoretycznie może mieć to swój urok, ale jak wówczas dobrać meble? Nie pozostaje nam nic innego, jak zamówić meble na wymiar.

Meble na wymiar do sypialni

meble na wymiar kraków cenySypialnie to zazwyczaj dość nietypowe pomieszczania. Głównie w nich śpimy, więc nie muszą one mieć szeroko zakrojonych cech użytkowych. Dlatego gdy mamy jakieś dziwne pomieszczenie, bardzo często przeznaczamy je na sypialnie. Ma to swój urok, ponieważ możemy mieć naprawdę nietypową oazę, w której każdego dnia będziemy zasypiać. Jak wybrać do takiej sypialni meble? Oczywiście trzeba je zamówić na wymiar. Wystarczy na początek wybrać osobę, która czegoś takiego się podejmie. Przykładowo wpisujemy w wyszukiwarkę hasło typu „meble na wymiar Kraków ceny” i wskakuje nam kilku stolarzy. Umawiamy się z wybranym przez nas na wizytę i przyjeżdża on zobaczyć nasz dom. Na początek dokonuje oczywiście pomiarów. Mówi nam co mogłoby do takiego pomieszczenia pasować i proponuje wstępne rozwiązania. Tak naprawdę jednak dopiero później przechodzi do projektu właściwego. Jeśli mamy jakieś konkretne wymogi, dobrze jest je podać zaraz na początku. Zostaną one wówczas ujęte w projekcie. Koszt wykonania takich mebli jest wyższy niż to, co zapłacilibyśmy w sklepie meblowym. Wpływa na to kilka czynników. Stolarz musi wykonać projekt i meble od A do Z. Poza tym mają one nietypowy kształt, który podnośni stopień trudności ich wykonania.

Dziś tak naprawdę nawet skośne ściany nie stanowią problemu. Możemy bowiem zamówić meble na wymiar, które doskonale będą pasować do naszego wnętrza. Co prawda będą nieco droższe niż standardowe, ale będą zaprojektowane i stworzone specjalnie dla nas.

Monika Sielanek