Zalety eyelinerów w pisaku

Idealnie zrobiona kreska na oku jest marzeniem niejednej kobiety. Niestety większość z nas ma problem z wykonaniem kreski i pomimo oglądania wielu filmików instruktażowych wciąż nie potrafimy zrobić tego idealnie. Winy szukamy zazwyczaj w budowie oka, choć tak naprawdę może ona leżeć gdzie indziej.

Najlepszy rodzaj eyelinera do kresek

eyelinery w pisakuW dzisiejszych czasach niemalże każdy makijaż opiera się na idealnie prostej kresce na naszym oku wyciągniętej w górę przy zewnętrznym kąciku w tzw. jaskółkę. Powstało na ten temat bardzo wiele poradników zawierających triki i metody wykonywania poprawnie takich kresek, lecz niestety wciąż miewamy z tym problemy. Winy szukamy w naszych oczach i najczęściej w opadających powiekach, choć makijażystki nie mają problemu ze zrobienie idealnych kresek nawet na tak trudnej powiece. Co zatem jest przyczyną naszych niepowodzeń? Jeśli tylko technikę mamy odpowiednią i wiemy, że wszystko robimy dobrze, a jednak nadal nie wychodzi oznacza to, że używamy nieodpowiedniego eyelinera. Eyelinery w pisaku są bowiem najlepszymi i najbardziej polecanymi rodzajami tego kosmetyku do wykonywania kresek. Dlaczego? Powodów jest kilka. Pierwszy z nich to właśnie pisak. Trzymając taki eyeliner w dłoni trzymamy go tak, jakbyśmy mieli w ręce pisak lub długopis co oznacza, że wyrobiona przez lata ręka czy to przy pisaniu, czy rysowaniu, znacznie lepiej poradzi sobie z narysowaniem kresek na oczach. Poza tym formuły eyelinera w pisaku są zazwyczaj wypośrodkowane, ani nie za gęste, ani zbyt wodniste toteż ciężko zrobić nimi plamę.

Niezwykle ważną kwestią, którą również warto poruszyć na sam koniec, jest oczywiście końcówka. Końcówki eyelinerów odgrywają niezwykle ważną rolę w rysowaniu kresek, a końcówka eyelinera w pisaku jest zazwyczaj bardzo cieniutko i „ostro” zakończona co sprawia, że tym łatwiej rysować nam cieniutkie i precyzyjne kreseczki na oczach oraz w ich kącikach. 

Damian Pałownik