Zabezpieczanie powierzchni poprzez akrylowanie

 

Często używane przedmioty zużywają się szybciej. Podobnie jest z nawierzchnią w naszym domu czy biurze. Każdego dnia przechodzimy po niej wielokrotnie, przez co ściera się i traci swój dawny wygląd. Jednakże, niektóre powierzchnie można zabezpieczać tak, aby przedłużyć ich trwałość i żywotność. Gdzie można stosować polimeryzację podłóg? Czy warto?

Polimeryzacja podłóg – jakie są jej zalety?

akrylowanie podłógPolimeryzacja podłóg, zwana też inaczej akrylowaniem, to proces, który polega na zabezpieczeniu danej nawierzchni. Dzięki temu podłoga zyskuje lepszy, nowszy wygląd oraz pozostaje zabezpieczona na dłużej. Odświeżenie podłogi pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ wystarczy przeprowadzić polimeryzację, a nie wymieniać całą zniszczoną nawierzchnię. Do tego procesu wykorzystywane są odpowiednie środki chemiczne, zwane polimerami, które mają silne właściwości nabłyszczające. Po przeprowadzeniu tego procesu podłogi zyskują wręcz lustrzany wygląd.  Takie akrylowanie podłóg nie tylko poprawia ich wygląd, ale również wzmacnia ich strukturę. Polimeryzację można stosować na różnego rodzaju materiałach, takich jak kamienne posadzki, sztuczne kamienie w typie marmuru, wykładziny czy nawierzchnie z polichlorku winylu, czyli PCV. Po akrylowaniu podłogi będą także antypoślizgowe oraz łatwiejsze do umycia. Wszystko dzięki antystatycznym właściwościom polimerów. Bardzo często taki zabieg stosuje się na dużych powierzchniach, na przykład bankach czy biurowcach.

Podłogi pokryte warstwą polimerów są bardzo trwałe oraz zyskują odświeżony wygląd. Podczas akrylowania można usunąć zarysowania, wygładzić powierzchnię oraz utrwalić ją, zapobiegając ponownemu zniszczeniu. Podłoga zyskuje niepowtarzalny blask oraz właściwości antystatyczne, przez co łatwiej jest ją czyścić. Pielęgnowana odpowiednio i polerowana zachowa swój wygląd na długo.

 

Łukasz