Wysokogatunkowy susz pozyskiwany z kwiatostanów konopi

Produkty konopne sprzedawane są w sklepach stacjonarnych i internetowych. W ostatnich latach zdobyły dużą popularność, a dzięki modzie na zdrową żywność i medycynę naturalną stosowane są w codziennej zbilansowanej diecie. Najbardziej popularne są produkty pozbawione THC, czyli psychoaktywnych substancji zawartych w konopiach indyjskich.

Prozdrowotne działanie konopi

susz konopnyPosiadają za to wysokie stężenie kwasów kannabinoidowych wpływających pozytywnie na procesy biochemiczne zachodzące w organizmie człowieka. Do najbardziej popularnych produktów konopnych stosowanych powszechnie w diecie zaliczane są oleje i susz konopny oraz lecznicze pasty. Oleje i pasty pozyskiwane są w procesie ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla kwiatostanów roślin, natomiast susz stanowi suszoną wersję roślin. Najbardziej pożądany jest susz pozyskiwany z kwiatostanów konopi, gdyż zawiera największe stężenie aktywnych substancji wpływających na procesy biochemiczne w organizmie człowieka. Susz przeznaczony jest do sporządzania naparów, a także może być stosowany w procesie waporyzacji lub tradycyjnym paleniu. Najlepsze terapeutyczne skutki przynosi waporyzacja suszu. Poprzez parę wodną, pozbawioną substancji smolistych, przenikają do organizmu tylko i wyłącznie prozdrowotne substancje, a przede wszystkim kannabidiol. Jest to substancja, która wykazuje największe działanie na organizm człowieka i zaopatruje układ endokannabinoidowy w niedobory substancji niezbędnych do prawidłowych procesów regeneracyjnych.

CBD ma niebywale duży wpływ na układ nerwowy, zapobiega zmianom neurodegeneracyjnym, działa uspokajająco i relaksująco i hamuje neurologiczne procesy chorobotwórcze. Nie wykazuje przy tym działania psychoaktywnego i uzależniającego. Jest łatwo przyswajalne przez organizm.

Edmund Dzięcioł