Wyprawka niezbędna dla noworodka

Wyprawka niemowlęca bardzo często przysparza rodzicom kłopotów. Szczególnie jeśli oczekują pierwszego dziecka to mają problem z wyborem tego co będzie najlepsze oraz przede wszystkim faktycznie potrzebne dziecku. Z pewnością do potrzebnych rzeczy zaliczyć można kokon niemowlęcy, który kupimy w sklepach z akcesoriami dla dzieci.

Zalety kokonów dla dzieci

kokon niemowlęcy chłopiecZdecydowanie od kilku lat mamy chętnie kupują dla swoich noworodków kokony. Dzieci nowonarodzone chętnie śpią w takich kokonach. Często szyją je małe firmy zajmujące się produkcją akcesoriów hand made. Taki kokon niemowlęcy chłopiec może dostać w kolorze niebieskim. Dla dziewczynek natomiast kupimy piękne różowe, liliowe czy turkusowe kokony. Oczywiście bardziej naturalne kolory także są dostępne i można kupić coś co pasuje dla chłopca i dziewczynki. Rozmiarów kokonów jest kilka. Są takie idealne dla dziecka od urodzenia do około 6 miesiąca życia. Są także większe, w których wyśpi się dziecko nawet roczne. Wypełnienia i materiały także są różne do wyboru. Większość kokonów boki ma wypełnione grubą pianką lub innym odpowiednim dla dziecka wypełnieniem. Oczywiście na zewnątrz jest stu procentowa bawełna lub materiał o nazwie minky. Kokony można prać, a nawet wskazane jest częste pranie, w odpowiednich delikatnych detergentach idealnych dla wrażliwej skóry dziecka.

Niektóre artykułu dla dziecka są bardzo przydatne. Do takich należy kokon niemowlęcy. Dziecko małe uwielbia w nim spać bo ma dość ciasno i czuje się jeszcze jak w brzuszku u mamy. Dlatego każdy rodzic powinien zaopatrzyć wyprawkę niemowlęca w właśnie taki kokon. Zastąpi on tradycyjny już rożek, w którym dziecko tez zawsze dobrze odpoczywa lub śpi. Szczególnie małe dzieci lubi takie ciaśniejsze zawinięcie do snu.

Karolina Nowek