Wykonanie grafiki na elementach szklanych

Niedawno zakończyliśmy remont kuchni. Bardzo się z tego cieszyłam, więc od razu zaprosiłam znajomych, żeby uczcić koniec prac i pokazać nasze nowe wnętrze. Wcale nie byłam zaskoczona, kiedy zobaczyłam, że największy podziw budził szklany panel z grafiką, który umieściliśmy między dolnym i górnym rzędem szafek.

Dekoracja kuchni: szkło z grafiką

grafika na szkleNa pomysł wykonania takiej właśnie dekoracji wpadłam już dość dawno temu, kiedy oglądałam jakiś program o projektowaniu wnętrz w telewizji śniadaniowej. Mimo iż minęło kilka lat, nadal takie rozwiązanie bardzo mi się podoba. Kiedy planowaliśmy remont, udaliśmy się do firmy wykonującej takie elementy dekoracyjne. Mój mąż, inżynier z pasji i wykształcenia, wszystko dokładnie pomierzył i od razu mogliśmy zamawiać szklany panel do kuchni. Grafika na szkle w ciągu 2 tygodni została dostarczona do naszego mieszkania. Przedstawia ona wiejski włoski krajobraz o wschodzie słońca. Tę piękną scenę udało mi się uwiecznić podczas naszej podróży poślubnej na Sycylię. Oprócz niezwykłej urody samej grafiki, nasz szklany panel jest niesamowicie praktyczny. Przede wszystkim jego powieszenie zajęło kilka minut. Gdybyśmy chcieli położyć w tym miejscu kafelki, musielibyśmy męczyć się z remontem kilka dodatkowych dni. Ponadto szkło jest bardzo wygodne w użytkowaniu – dobrze się zmywa, dzięki idealnie płaskiej powierzchni, co jest bardzo ważne w tak specyficznym miejscu jak kuchnia. Szczególnie podoba mi się też możliwość konfiguracji takiego panelu. Umieszczenie na szkle zdjęcia z najpiękniejszych wakacji w życiu sprawia, że za każdym razem kiedy wchodzę do kuchni, mam ochotę się uśmiechać.

Wykonanie szklanego panelu z własną grafiką i umieszczenie go w mieszkaniu jest świetnym rozwiązaniem. U nas sprawdza się doskonale w kuchni, jednak równie dobrze można je stosować w łazienkach. Możliwość umieszczenia własnych zdjęć na szkle sprawia, że każdy z klientów na pewno wybierze coś dla siebie.

Michał Siermierczyk