Wszystkie wycinki drzew muszą przeprowadzać fachowcy

Po uzyskaniu pozwolenia na ścięcie drzewa musimy wynająć profesjonalną ekipę, która dokona wycięcia drzewa. Musimy bowiem zawsze zabezpieczyć teren wokół, by nie ucierpiała przechodząca obok przypadkowa osoba. Nadto, profesjonaliści i drwale dysponują odpowiednim sprzętem, który służy do wycinania nawet bardzo dużych i starych drzew.

Do wycinania drzew potrzebny jest specjalistyczny sprzęt

wycinka drzew w WarszawieNie ulega najmniejszej wątpliwości, iż wycinka drzew w Warszawie musi być oddana w ręce ekipie drwali. Muszą oni bowiem wspiąć się na drzewo oraz zabezpieczyć teren, na który upadać będą piłowane gałęzie. Z tego też powody samej wycinki mogą wykonywać dwie osoby, reszta ekipy musi stać wokół ogrodzenia, by wskazywać kolejność piłowania gałęzi. Drwale mają nie tylko piły do ścinania dłuższych lub krótszych gałęzi i grubego pnia. Mają też specjalne byty z kolcami, które pomogą wspiąć się nawet na duże wysokości. Są też zabezpieczeni linami przed upadkiem. Na samym początku ścinane są spróchniałe konary i gałęzie. Potem drwal przystępuje do piłowania pozostałych rozgałęzień, a na samym końcu ścinany jest pień. Wycinane drzewa znajdują się bardzo często na osiedlach, czy w parkach, w których przebywają ludzie. Nie można od razu zacząć od ścięcia samego pnia, gdyż duże i bardzo ciężkie drzewo podczas piłowania może upaść na budynek, uszkadzając go. Skutki nieprofesjonalnego prowadzenia wycinania drzew mogą być bowiem tragiczne i nieodwracalne. 

Tylko profesjonalnie przeszkolona i wyposażona w odpowiedni sprzęt ekipa drwali powinna zająć się wycinką drzew w Warszawie, gdyż tworzą ją profesjonaliści mający doświadczenie w zawodzie. Do samej wycinki używane są bowiem biły mechaniczne różnych rozmiarów, gdyż drzewa mają zazwyczaj spróchniałe gałęzie, są bardzo rozgałęzione i wysokie.

Stanisław Strzępa