Właściwości zielonej herbaty

Wydawać by się mogło, że to jakiego rodzaju napoje spożywamy nie ma zbyt dużego znaczenia. Ważna jest ich ilość, ponieważ mamy pić około dwóch i pół litra wody dziennie. Okazuje się jednak, ze rodzaj napoju również ma znaczenie. Inaczej zostanie odebrana przez nasz organizm kawa, która działa moczopędnie, a inaczej czysta woda, która faktycznie uzupełni niedobory płynów.

Czy warto regularnie pić zieloną herbatę?

herbata zielona w sklepie internetowymWarto jednak wiedzieć, że nie musimy wypijać jedynie czystej wody, aby spełnić tę normę, która zapewni nam zdrowie i energię. Okazuje się, ze dobrym wyborem są również herbaty, a zwłaszcza herbaty zielone. Posiadają one ogromną ilość antyoksydantów, dzięki którym nasz organizm może zniwelować wolne rodniki, a to zapewni nam zdrowie i długowieczność. Sama herbata zielona również działa pobudzająco, a więc jest doskonałym zamiennikiem porannej kawy. Nic więc dziwnego, że tak często stawiamy na tego rodzaju napoje właśnie. Aby dokonać zakupu warto pomyśleć nie tylko o sklepach stacjonarnych, ale również online. Herbata zielona w sklepie internetowym również jest suszem wysokiej jakości, z którego możemy przygotować orzeźwiający napój, który nie tylko doda nam energii, ale również będzie miał korzystny wpływ na nasz organizm. Warto również zwrócić szczególną uwagę na sposób parzenia zielonej herbaty. Zaparzanie liści za pomocą wrzącej wody sprawia, że tracą one wszystkie swoje korzystne właściwości.

Z tego też powodu warto zdawać sobie sprawę z tego, że zieloną herbatę należy parzyć za pomocą wody o temperaturze około osiemdziesięciu stopni Celsjusza. Najlepiej również robić to pod przykryciem lub za pomocą specjalnego zaparzacza. Im dłuższy czas parzenia tym więcej składników odżywczych znajdzie się w roztworze, a w efekcie trafi do naszego organizmu.

Katarzyna Mikołowska