Wiele korzyści z jazdy na rowerze

Rower to pojazd napędzany siłą mięśni rowerzysty. Podróżowanie na nim ma mnóstwo zalet. Dla wielu osób jest to jedyna uprawiana przez nich forma sportu, często wymuszana poprzez konieczność dojazdów do pracy lub szkoły. Tak więc rower pozwala nam łączyć przyjemne z pożytecznym. Jednocześnie przemieszczamy się, pokonujemy jakąś drogę i bardzo pozytywnie wpływamy na nasze zdrowie.

Rower dowiezie cię niemal wszędzie!

Merida Scultura Disc 4000Obecnie coraz więcej osób skłania się do rozwiązań ekologicznych i zdrowego trybu życia. Rower idealnie wpisuje się w obydwa te trendy. Można nim pokonywać krótkie i średnie trasy, a mając odpowiednie przygotowanie i przystosowany do warunków rower, jak na przykład Merida Scultura Disc 4000 można radzić sobie zarówno z długimi dystansami jak i trudnym terenem. W obecnych czasach przy obecnym wyborze modeli rowerów nic nie stoi nam na przeszkodzie, by jednośladem podróżować wszędzie, gdzie zechcemy. Ograniczają nas jedynie nasza fantazja i zasobność portfela.  Jednak podstawowy rower miejski, który jako uniwersalny będzie świetny dla początkujących rowerzystów oraz dla osób chcących dojeżdżać do pracy w mieście, można kupić już za nieduże pieniądze. Kupując rower należy przede wszystkim zastanowić się nad tym jakie trasy będziemy nim pokonywać. Rower miejski czy trekkingowy niekoniecznie sprawdzą się w górskim terenie, a rower górski nie zapewni odpowiedniego komfortu jazdy na dłuższej trasie lub w mieście. Wszystko w tej kwestii zależy od nas.

Nie możemy zapomnieć też o tym, że rower jest w stu procentach ekologiczny. Jego napęd stanowią nasze mięśnie, więc nie dochodzi do spalania żadnego paliwa, a co za tym idzie do uwalniania się szkodliwych gazów do atmosfery. Jedyne co możemy spalić podczas jazdy na rowerze to nadmiar naszej tkanki tłuszczowej oraz wszechobecny stres.

Łukasz T