Usługi najmu konsumenckiego

 

Istnieje wiele form nabycia pojazdu osobowego, w dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej firm, oferujących zarówno sprzedaż ratalną, oraz leasingową pojazdów. Niemniej jednak warto także zapoznać się z ofertą najmu długoterminowego pojazdów, który także zyskuje swoje grono uznawców, głównie osób, które korzystają już z tego rodzaju usług.

Konsumencki wynajem pojazdów osobowych

konsumencki najemNajem pojazdów osobowych jest bardzo dogodną dla nas formą użytkowania pojazdu, ze względu na to, że jako najemcy, jesteśmy upoważnieni do użytkowania pojazdu, nawet bez wpłaty własnej, ani także obowiązku uiszczenia kwoty wykupu, co ma miejsce w przypadku leasingu. Jeśli więc nie mamy odpowiednich środków na koncie bankowym, pozwalających nam na zakup samochodu, wówczas możemy zapoznać się z ofertą najmu długoterminowego pojazdów, który opiera się na udostępnieniu nam pojazdu, w zamian za miesięczną opłatę za jego użytkowanie. Konsumencki najem pozwala nam na użytkowanie pojazdu, oraz brak uiszczania kosztów jego eksploatacji, ze względu na to, że wszelkie wymiany opon, jak również przeglądy, są wliczone w koszt użytkowania pojazdu. Ponadto, warto mieć na uwadze to, że takiego rodzaju czynności jak przegląd, czy też wymiana opon, jest to obowiązek leżący po stronie wynajmującego, dlatego też nie musimy pamiętać o terminach przeglądu, ze względu na to, że zostaną one wykonane bez naszej obecności oraz naszego udziału.

Podczas dokonywania prac eksploatacyjnych, lub na czas wykonywania prac serwisowych oraz przeglądu, otrzymujemy samochód zastępczy, którym możemy przemieszczać się zarówno w celach prywatnych, jak również służbowych. Warto zapoznać się z możliwościami oraz tego rodzaju formą użytkowania pojazdu, którego nie musimy kupować aby móc z niego korzystać.

 

Monika Sielanek