Tajemnica sukcesu warszawskiego cover bandu

Cover oznacza nową aranżację danego utworu wykonaną przez innego muzyka lub też zespół. Wiele popularnych zespołów muzycznych zaczynało swoją karierę od wykonywania utworów innych wykonawców. Z czasem zespoły te zaczęły tworzyć własne kompozycje. Niektóre covery swoją popularnością przewyższają oryginalne wykonania.

Niezwykła popularność zdolnego cover bandu z Warszawy

Cover band warszawaCovery są wszechobecne na rynku muzycznym. Utwory te mają nową aranżację i interpretację. Niektóre eksperymenty i modyfikacje w wykonaniu okazują się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Często zdarza się również, że muzycy robią covery starych i dobrze znanych przebojów, które dzięki temu zyskują drugą młodość. Wiele kapel rockowych zaczynało swoją karierę od grania coverów innych wykonawców. Niektórzy muzycy przez całą swoją karierę wykonują utwory skomponowane i wcześniej zagrane przez innych artystów. Tego typu zespoły określa się mianem cover bandów. W naszym kraju popularność zdobywa pewien młody, obiecujący cover band Warszawa jest ulubionym miejsce ich występów. Zespół tworzą młodzi, utalentowani ludzie z masą nowych pomysłów. Mają pasję i tworzą nową jakość w polskiej muzyce. Główną inspiracją członków warszawskiego cover bandu są utwory rockowe znanych i popularnych zespołów, choć nie tylko. W repertuarze zespołu znajdziemy również elementy takich gatunków muzycznych jak jazz czy rap. Zdarza się również, że zespół bierze na „warsztat” utwory należące do kanonu muzyki klasycznej, takich wielkich artystów jak na przykład Ludwig van Beethoven.

Nie brakuje zespołów, które wykonują głównie utwory innych artystów. Z czasem niektóre covery zdobywają znacznie większy rozgłos niż oryginalne utwory. Wszystko zależy od pomysłu na nową aranżację, interpretacji oraz wykonania.

Katarzyna Piechowiak