Stosowanie fizjoterapii w wadach postawy

Mam poważny problem z kręgosłupem. Wykształtowała mi się skolioza i do tego garb w okolicy kręgosłupa piersiowego. Jest to bardzo uciążliwe nie tylko ze względu na odstraszający wygląd, ale przede wszystkim nie jest to funkcjonalne. Bardzo trudno żyje się z taką wadą postawy. Postanowiłem więc coś z tym zrobić.

Korzyści płynące ze stosowania fizjoterapii wad postawy

fizjoterapia wad postawy w ŁodziMoje problemy z kręgosłupem zaczęły się przez pracę. Jestem budowlańcem, więc w mojej pracy bardzo często muszę dźwigać i przenosić różnego rodzaju ciężkie przedmioty. Niestety te pozycje, które są wygodne, są jednocześnie najbardziej niezdrowe. Właśnie przez to ukształtowała się u mnie skolioza oraz hiperkifoza piersiowa, czyi garb. Oczywiście wygląda to niesamowicie źle. Ale największym problemem jest ból niemal bez przerwy i ograniczenie niektórych funkcji. Przede wszystkim mam problemy ze skręcanie tułowia, ponieważ skolioza to uniemożliwia. Z kolei hiperkifoza uniemożliwia wyprostowanie się. Dlatego też zacząłem uczęszczać na zabiegi z zakresu fizjoterapii wad postawy. Jest to dziedzina bardzo skuteczna w redukowaniu mojego problemu. Fizjoterapia wad postawy w Łodzi charakteryzuje się rehabilitacją nakierowaną na redukowanie przykrych skutków wad postawy. Dzięki temu sposobowi leczenia, odczuwam mniejszy ból, a ruchomość mojego kręgosłupa uległa zauważalnej poprawie. Dzięki fizjoterapii niwelującej wady postawy mogę swobodnie funkcjonować w dniu codziennym, w pracy, czy w zajęciach domowych.

Mój problem z kręgosłupem w postaci skoliozy i hiperkifozy sprawiał niesamowite problemy. Nabawiłem się tej choroby przez pracę, jaką wykonuję. Na szczęście dzięki fizjoterapii wad postawy funkcjonuję lepiej, a moja wytrzymałość oraz siła mięśni grzbietu znacząco wzrosły.

aniam