Sprawdzone meble drewniane dla dzieci

Kiedy dzidziuś jeszcze jest w brzuszku u mamy, to zaczyna się gorączkowe urządzanie pokoju dla malucha, który niebawem przyjdzie na świat. Dla dziewczynki będzie on w różowym kolorze a dla chłopca w niebieskim, bo tak się przyjęło od lat. Łóżeczko, przewijak, szafa, i małe regały na zabawki i książeczki.

Mebelki dla dzieci muszą być z drewna?

polecane drewniane meble dla dzieciPokój małego dziecka jest zazwyczaj skromnie urządzony i nie potrzebuje dużo mebli, bo maluszek nie chodzi ani nie siedzi. Na początku jedyne z czego korzysta to łóżeczko i przewijak, a reszta raczej służy rodzicom do przechowywania jego rzeczy. Z czasem jego potrzeby rosną i trzeba zwiększyć przestrzeń, która jest mu potrzebna do rozwoju. Polecane drewniane meble dla dzieci sprawdzą się idealnie już od pierwszego roku życia. Mebelki wykonane z plastiku albo innego tworzywa sztucznego są mało wytrzymałe i nieodporne na uszkodzenia. Lepiej zainwestować w bardziej masywne, drewniane, które będą służyć naszemu dziecku przez długie lata. Poza miejscem do przechowywania ubrań i zabawek, potrzebny jest też stolik z krzesełkiem. Najlepiej się sprawdzi ten drewniany, z możliwością regulacji wysokości blatu, dzięki czemu będzie on rósł razem z dzieckiem. Rodzice często polecają innym także drewniane foteliki bujane dla dzieci, bo uwielbiają one w nich czytać swoje ukochane bajeczki. W dużych sklepach kupimy gotowego komplety drewnianych mebli dostosowanych do płci i wieku dziecka, można je też samodzielnie skomponować z dostępnej oferty.

Małe dzieci lubią mieć swoje miejsce, swój mały kącik, w którym zatracają się bez pamięci. Jego własny pokój musi być w przemyślany i bezpieczny sposób zagospodarowany, aby zostało mu sporo miejsca na zabawę. Meble z drewna łatwo przemalować jak maluchowi znudzi się ich kolor.

Zbigniew Kowal