Śpiworek dla niemowlaka

Małe dzieci rzadko przesypiają całą noc, ponieważ wybudza ich ze snu głód, lub potrzeba bliskości z mamą. Noworodki śpią spokojnie i nie zmieniają swojej pozycji, natomiast już kilka miesięcy później, przemieszczają się po całym łóżeczku i odkrywają.

Z czego jest wykonany śpiworek dla niemowlaka?

śpiworki dla niemowlaków do spaniaWiększość rodziców do spania przykrywa swoje pociechy kołderkami, lub kocykami. Taka metoda sprawdzi się tylko wtedy, kiedy dziecko się nie kręci i nie zmienia pozycji podczas spania, gdyż w przeciwnym wypadku przykrycie zaraz się znajdzie obok dziecka. Śpiworki dla niemowlaków do spania są wykonane z miękkiej bawełny, która delikatnie otula maluszka. Nie posiadają one rękawów, dzięki czemu dziecko się nie przegrzeje podczas snu. Włożenie dziecka do śpiworka jest banalnie proste, ponieważ pod samą szyję jest ona zapinany na zamek, który znajduje się z boku. Maluszek ma sporo miejsca na wierzganie nóżkami, więc nie czuje się ograniczony. Śpiworek powinien być luźno dopasowany do wielkości dziecka, aby nie uciskał go pod paszkami. Śpiworki posiadają niewielkie wypełnienie w postaci specjalnej włókniny, która doskonale ogrzewa maluszka podczas snu. W takim śpiworku dziecko może spać w swoim łóżeczku, w wózku, ale na łóżku rodziców. Wypełnienie jest antyalergiczne, więc każdy niemowlak może w nim bezpiecznie spać. W razie zabrudzenia śpiworek można wyprać w pralce w temperaturze maksymalnie czterdziestu stopni. Ze śpiworka dziecko na pewno samo nie wyjdzie, więc prześpi noc przykryte.

Zakup śpiworka może się okazać konieczny, kiedy noworodek stanie się niemowlakiem, czyli kiedy skończy pierwszy miesiąc życia. W sprzedaży dostępne są przeróżne wzory i kolory śpiworków, więc bez problemu znajdziemy idealny model dla chłopca, lub dziewczynki.

Maciej Brzęczyszczykiewicz