Spaceruj wirtualnie dzięki aplikacjom

Doczekaliśmy się czasów, w których weekendowy wypad ze znajomymi za granicę to kwestia dokonania rezerwacji w odpowiednim terminie i zakupu biletów lotniczych przez internet. Świat staje się coraz mniejszy dzięki nowym technologiom. Co jednak zrobić, kiedy brakuje nam czasu, żeby wyjechać na urlop?

Szeroka dostępność spacerów wirtualnych

wirtualne spaceryUwielbiamy poznawać świat – taka już jest nasza natura, natura odkrywców. Współczesny świat jest na wyciągnięcie ręki: tanie linie lotnicze, podwyższony standard życia, a także możliwość coraz tańszego podróżowania samochodem, dzięki portalom podróżniczym łączącym głodnych przygód z okolic. Niekiedy jednak brakuje czasu na to, żeby spakować walizkę i wyruszyć w podróż. Dla tych, którzy nie mają czasu na to, aby udać się na wymarzoną wyprawę, alternatywą stały wirtualne spacery. W swojej ofercie ma je niemal każde współczesne centrum kultury czy muzeum. Pospacerować można także w każdym bardziej znanym turystycznym mieście. Niesamowite jest to, że, siedząc wygodnie w swoim ulubionym fotelu, możemy się w kilka sekund przenieść na druga koniec świata. Wirtualny spacer bardzo często umożliwia nam intensyfikowanie wrażeń poprzez dostęp do wielu multimedialnych rozwiązań – możemy usłyszeć szum wiatru podczas przechadzania się po jednym z piękniejszych parków naturalnych na świecie, albo usłyszeć głos wirtualnego przewodnika, mówiącego w wybranym przez nas języku, który oprowadzi nas po słynnym muzeum. Takich atrakcji możemy dziś doświadczyć nie ruszając się w ogóle z naszego domu.

Wirtualne spacery to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie dysponują odpowiednimi środkami, żeby wyjechać na drugi koniec świata. Mogą też posłużyć jako kryterium przy wyborze celu naszej podróży – zanim podejmiemy decyzję dobrze jest zrobić małe rozeznanie w sieci, żeby dowiedzieć się, co bardziej nas urzeka.

Agata Hurt