Solidne płyty z poliwęglanu

W razie konieczności wpuszczenia większej ilości promieni słonecznych do jakiegoś pomieszczenia automatycznie decydujemy się na montaż okien. Przez długie lata przyzwyczailiśmy się już do tego, że okna tworzy się w dużym stopniu w oparciu o szkło. Mimo tego, że jest ono wzmacniane i hartowane to jednak niekiedy i tak nie możemy szkła w niektórych miejscach zastosować. 

Sprawdzone panele poliwęglanowe 

poliwęglan komorowy 10mmNie da się ukryć, że niektóre materiały sztuczne używane są ciągle i ciężko by było bez nich żyć. Wciąż powstają również nowe rozwiązania, dzięki którym możemy zastępować tworzywa stosowane wcześniej. Przykładem jest chociażby poliwęglan komorowy 10mm, który może być zastosowany w różnych miejscach. Jest to tworzywo powstające z polichlorku winylu. Wyróżnia się ono bardzo dużą trwałością nasz uszkodzenia mechaniczne. Nie będzie tutaj takiej sytuacji, że pod wpływem uderzenia nasza płyta poliwęglanowa rozpadnie się na wiele elementów. Jest to szczególnie istotne dla osób, które pragną wybudować szklarnię. Często na skutek gradobicia dochodziło do niszczenia zarówno samych szklarni jak też upraw, które pod nią się znajdują. W przypadku poliwęglanu takiego problemu byśmy nie mieli. Warto też zaznaczyć, że panele poliwęglanowe są w stanie przepuszczać nawet do 90% promieni słonecznych. Taki wynik dodatkowo zachęca do montowania takich paneli w różnych miejscach gdzie chcemy wpuścić nieco światła. 

W sprzedaży dostępne są zarówno panele poliwęglanowe komorowe jak też wersja lita. W tym drugim przypadku ciężko na pierwszy rzut oka odróżnić poliwęglan od najzwyklejszego szkła. Płyty wykonane z poliwęglanu dostępne są też w wersjach zabarwianych, które często stosuje się na zadaszeniach basenowych. Możemy użyć ich również nad tarasami. 

Grzegorz Arkaden