Skuteczny bakteriobójczy opatrunek parafinowy

 

Rany, które charakteryzują się nadmiernym wysiękiem potrzebują starannej pielęgnacji, która pozwoli na łatwiejsze leczenie, które zwykle zajmuje dużo czasu oraz wymaga zastosowania produktów najwyższej jakości. Skuteczny bakteriobójczy opatrunek parafinowy jest jednym z takich produktów i zyskuje coraz większa popularność.

Atuty parafinowych bakteriobójczych opatrunków

bakteriobójczy opatrunek parafinowyNa rynku istnieje ogromna oferta opatrunków wspomagających leczenie różnego rodzaju ran. Korzysta z nich codziennie duża liczba pacjentów. Skuteczny bakteriobójczy opatrunek parafinowy stosowany jest w wielu placówkach o charakterze medycznym oraz w domu pacjentów. To wszystko dzięki jego unikalnym właściwościom. Taki opatrunek możemy nabyć w różnych rozmiarach w wielu punktach aptecznych. Przeznaczony jest do stosowania na rany charakteryzujące się dużym wysiękiem, często ropnym. Takie opatrunki składają się z warstwy gazy bawełny pokrytej parafiną. Opatrunki parafinowe przepuszczają powietrze dzięki czemu nadmierny wysięk może w łatwy sposób przedostawać się do wierzchniej warstwy kompresu. Dzięki temu widzimy, kiedy należy wymienić opatrunek. Jeżeli jest on nadmiernie przesączony to znaczy, że nie nadaje się do dalszego użytku. Opatrunki parafinowe posiadają właściwości bakteriobójcze dzięki czemu zabijają groźne drobnoustroje chorobotwórcze. Co najważniejsze można je nabyć w atrakcyjnie niskiej cenie w każdej aptece.

Bez wątpienia bakteriobójcze opatrunki parafinowe znalazły zastosowanie w wielu placówkach medycznych. Pozwalają na zniwelowanie nadmiernego wysięku z ran dzięki czemu umożliwiają szybsze gojenie się ran. Parafina przepuszcza powietrze oraz sprawia, że wysięk przedostaje się do wierzchnich warstw kompresu. W ten sposób gojenie rany staje się szybkie i skuteczne.

 

Karolina Nowek