Samoobrona z gazem pieprzowym

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jakie zagrożenia mogą czyhać na każdego z nas w miejscu, w którym mieszkamy? A może mieliście niebezpieczne sytuacje, wracając wieczorem z pracy lub idąc na spacer z psem? Każdy z nas może paść ofiarą ataku, nawet w biały dzień i w miejscu, w którym się tego nie spodziewa. Ważne jest, by być zawsze przygotowanym na obronę.

Użycie gazu pieprzowego

gaz pieprzowyW dzisiejszych czasach mogłoby się wydawać, że jesteśmy stosunkowo bezpieczni. W naszym kraju nie toczy się wojna, nie cierpimy głodu ani nie brakuje nam wody. Jednak okazuje się, że każdego dnia mogą spotkać nas mniej lub bardziej groźne wypadki. Ważne jest, by być świadomym zagrożeń i umieć się przed nimi chronić. Jeśli mieszkamy w mniej bezpiecznej okolicy lub często wychodzimy nocami z domu, na przykład pracując na nocną zmianę, warto nosić ze sobą niewielki gaz pieprzowy. To legalny środek samoobrony w naszym kraju, który kupimy w sklepach z artykułami militarnymi. By go nabyć, nie potrzebujemy pozwolenia. Gaz pieprzowy, którym pryśniemy w oczy atakującemu oślepi go i sprawi, że straci on ochotę do kontynuowania przestępczych czynności. Dzięki temu zyskamy czas na ucieczkę lub zawiadomienie kogoś o zagrożeniu. Warto mieć zawsze przy sobie niewielkie opakowanie gazu pieprzowego, szczególnie wtedy, gdy wybieramy się na samotną wyprawę, często spacerujemy po mniej bezpiecznych terenach lub wychodzimy wieczorem z domu.

Każdy z nas chciałby czuć się bezpiecznie na własnym terytorium. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, ze względu na niespokojną okolicę lub inne czynniki. Warto nosić przy sobie opakowanie gazu pieprzowego, by móc bronić się przed napastnikami. Dzięki temu wzrośnie nasza pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa w najbliższej i nieco dalszej okolicy.

Katarzyna Piechowiak