Rodzaje napinanych sufitów

Coraz częstszym rozwiązaniem wykorzystywanym w domach jest montaż podwieszanego sufitu. Nie jest to droga inwestycja, ale z pewnością może uczynić nasze wnętrze wyjątkowe i godne zapamiętania. Obecnie na rynku dostępnych jest tyle rozwiązań, ze trzeba się dobrze zastanowić, które chcemy wybrać i które będzie idealnie pasować do naszego domu.

Jaki typ sufitu napinanego wybrać?

sufity napinane producentSufit napinany nazwany również lustrzanym jest bardzo łatwy w montażu. Jeśli zamówiona przez nas ekipa budowlana ma doświadczenie jest w stanie zrobić to w jeden dzień. Wystarczy tylko podjąć odpowiednią decyzję, która jednak nie jest taka prosta. Sufit napinany montowany jest za pomocą specjalnych szyn, które przykręca się do starego stropu i naciąga na nie odpowiedni materiał. Jest nim membrana wykonana z PCV, którą trzeba podgrzać do siedemdziesięciu stopni Celsjusza. Konstrukcja ta jest z pewnością bardzo wytrzymała, ale też odporna na kurz czy wodę. Dodatkowo podczas montażu w sufity napinane producent może wmontować nam punktowe oświetlenie, które doda uroku danemu pomieszczeniu. Oczywiście obecnie na rynku dostępnych jest wiele funkcjonalnych rozwiązań. Możemy wyróżnić sufity lustrzane, matowe, satynowe, transparentne, z nadrukiem UV, metaliczne, strukturalne, zamszowe, wyspowe, a nawet gwiaździste niebo czy też sufit 3D. Opcji jest wiele, ale najważniejsze jest by dobrać taką która będzie nam odpowiadać i w pewien sposób urozmaici nasze wnętrze i uczyni je wyjątkowym.

Montaż sufitu napinanego jest prosty, ale wymaga dużego doświadczenia. Na rynku dostępnych je wiele wariantów kolorystycznych i różnych kształtów. Możemy zamienić swój sufit w fale, łuki czy też bryły 3D. Wystarczy tylko dokonać odpowiedniego wyboru, który przede wszystkim zadowoli nas samych.

Mikołaj Grzegorczyk