Rodzaje leżaków plażowych

 

Co roku wybieramy się całą rodziną nad morze. Wyjazd na wakacje planujemy z dużym wyprzedzeniem. Wszystko dlatego, że ciężko nam znaleźć miejsce, które odpowiadałoby jednocześnie nam wszystkim. Mimo, że idziemy na różnego rodzaju ustępstwa i staramy się znaleźć złoty środek, zajmuje nam to spor czasu.

Wybór leżaka plażowego – jaki kupić?

leżaki plażowe Generalnie uwielbiamy polskie morze. Niektórzy wolą kamieniste plaże. Mi jednak nie przeszkadza ciepły piasek. Dla tych co nie lubią na nim bezpośrednio leżeć są leżaki plażowe. Można je wynająć na plaży, ale o wiele korzystniejszym rozwiązaniem jest och zakup. Dzięki temu, że pojawiają się coraz to nowsze modele, można liczyć na wiele udogodnień. Jednym z nich są kółka przymocowane do leżaka, dzięki czemu łatwiej się go transportuje. Poza tym można wtedy do jego wnętrza wsadzić przedmioty niezbędne na plaży, które chcemy ze sobą zabrać. Kolejną rzeczą istotną w leżakach plażowych są różnego rodzaju kieszonki, które się w nim znajdują. Można tam przechować olejek do opalana, okulary lub inne drobiazgi – chociażby pamiątkowe muszelki. Ja przy wyborze leżaka zawsze zwracam uwagę na to w jaki sposób on się składa i rozkłada. Dla mnie na plaży liczy się prostota i wygoda. Chcę, aby jego rozłożenie nie trwało zbyt długo i nie było kłopotliwe. Poza tym warto zwrócić także uwagę na materiał leżaka. Jako, że ma on służyć na plaży i mieć kontakt poniekąd z wodą, jego materiał powinien być szybkoschnący. Dla niektórych istotne może być także to czy leżak posiada rozkładany daszek.

Są to elementy na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu tego niezbędnego akcesoria plażowego. Niektóre z cech są mniej istotne, ponieważ każdy ma inne oczekiwania względem leżaka. Niemniej jednak na pewne kwestie należy zwrócić uwagę.

 

Stanisław Strzępa