Realizacja usług geodezyjnych w Kartuzach

 

Mieszkam pod miastem. To duże miasto i rodzice chcieli mieszkać tak na uboczu, by mieć trochę spokoju i ciszy. Wiadomo, że miasto nigdy nie śpi i zawsze słychać gwar i ruch uliczny, jeśli tak to mogę nazwać. Ten kto mieszka w mieście wiem o czym mówię. Tam gdzie mieszkamy rzeczywiście mamy spokój i cisze. Do tej pory mieliśmy piaskową drogę do miasta, ale ro się wkrótce zmieni.

Prace geodezyjne przy budowie drogi

usługi geodezyjne kartuzyUrząd miasta postanowił w końcu zbudować drogę asfaltową pomiędzy osiedlem, które leży pod miastem. Między tym osiedlem a miastem odległość wynosi dwa kilometry. Do tej pory mieliśmy tylko piaskową drogę z licznymi dziurami,a teraz jak dowiedzieliśmy się, że urząd postanowił położyć tam asfalt, to trochę wszyscy na osiedlu odetchnęli z ulgą. Nawet w wczoraj można było spotkać pracowników biura geodezyjnego. Można było ich rozpoznać po tym, że mieli pomarańczowe kamizelki odblaskowe z napisem geodezja i oczywiście mieli jeszcze te urządzenia do pomiaru odległości czy cokolwiek oni z tym robią. To musiała zostać wynajęta dość spora firma, gdyż było ich tam trochę z tymi kamizelkami. W mieście jest kilka firm, które świadczą usługi geodezyjne kartuzy to idealne miejsce do otwierania takich firm. U nas jest bardzo dużo robót budowalnych czy dróg. Dlatego też geodeci mają co robić. Co chwila powstają nowe osiedla.  Moim zdaniem usługi geodezyjne są bardzo potrzebne i nawet chyba nie można sobie wyobrazić, by nie współpracować z geodetą podczas budowy drogi czy innych obiektów. Niektóre firmy budowalne zatrudniają geodetów na stałe, a inne korzystają z usług zewnętrznych firm. Jak widać opłaca się założyć działalność zajmującą się świadczeniem usług geodezyjnych.

Niedawno na naszym osiedlu rozpoczęły się pracę nad nową drogą. Będzie ona łączyła nasze osiedle z miastem. Jak na razie mieliśmy piaskową drogę, ale teraz będziemy mieć asfalt. Przy budowie tej drogi niezbędni byli geodeci. Wczoraj ich widziałam jak wszystko mierzyli i sprawdzali. Było tam ich trochę. Po liczbie geodetów można stwierdzić, że firma zajmująca się budowa drogi korzysta z zewnętrznej firmy świadczącej usługi geodezyjne.

 

Zbigniew Kowal