Przytulne ogrody zimowe

Przeważnie większość z nas zimę łączy z kominkiem, ciepłym klimatem i przebywaniem głównie w domu, a nie z ogrodem. Jednak od jakiegoś czasu klasyczny ogród wokół domu nabrał także nieco innego wymiaru – domowego wymiaru.

Ile trwa budowa ogrodu zimowego?

producent całoroczne ogrody zimoweCoraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych dostrzega walory posiadania ogrodu zimowego, który nie musi być kosztowną inwestycją. Przeważnie mówiąc o zaletach, wymienia się walory estetyczne, które są niezaprzeczalne, ale równie istotne są aspekty ekonomiczne, ponieważ jego posiadanie może skutecznie wpłynąć na bilans energetyczny budynku. Ogród zimowy przeważnie jest budowany zaraz przy elewacji budynku i stanowi jego nierozerwalną część. Bez wychodzenia z domu można się znaleźć w ogrodzie zimowym, który dla naszego komfortu może być ogrzewany. Jeżeli zdecydujemy się na posiadanie takiego obiektu, to producent całoroczne ogrody zimowe może postawić nawet w ciągu kilku dni. Ich konstrukcja przeważnie składa się ze stalowych lub drewnianych belek, które wypełniane są szklanymi ścianami. Ten przeszklony pawilon jest pewnego rodzaju buforem termicznym, ponieważ nagrzewa się od słońca i może to ciepło oddawać. Każdy projekt jest wykonywany indywidualnie i może mieć dowolną wielkość i kształt. Jeżeli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie zimowym, to ludzie przeważnie robią w nich domowe siłownie, szklarnie, salony czy nawet jacuzzi. Jeżeli chcemy z niego korzystać także w zimie, to warto wybrać grubsze szyby i ocieplić jego wnętrze.

Ogrody zimowe z pewnością podnoszą wartość rynkową domu i sprawiają, że nie chce się z nich wychodzić. Budowa takiej oranżerii może kosztować od kilkunastu tysięcy do nawet kilkudziesięciu, ponieważ duży wpływ na cenę ma montaż ogrzewania.

rabartosz