Przydatny film instruktażowy

Firmy często stosują teraz formy szkolenia powiązane z nowymi technologiami. Nieraz zatem można się spotkać z sytuacją, w której zamiast prezentacji i prelekcji, przygotowywany jest specjalny film z instrukcjami postępowania, czy istotnymi informacjami. Taka zwięzła forma jest atrakcyjna dla słuchacza i pozwala mu się bardziej skupić.

Produkcja filmów instruktażowych

przydatne filmy instruktażowe - produkcjaNiestety tak już mamy po czasach szkolnych, że ktoś, kto wygłasza jakieś pouczające treści na żywo, pokazując prezentację, przypomina nam erę siedzenia w ławkach i słuchania. Mało kto miał wtedy na to ochotę, a więc od razu poprzez skojarzenie tracimy zainteresowanie tematem. Nie zmieniliśmy się aż tak bardzo od czasów edukacji, bo w dalszym ciągu potrzebujemy wiedzy atrakcyjnie podanej, która będzie łatwa do przyswojenia. Firmy nieraz inwestują w przydatne filmy instruktażowe – produkcja musi być profesjonalna, aby wywarła pozytywne wrażenie na odbiorcy. Organizowanie szkolenia z prezentacją takiego filmu może odnieść większy sukces niż tradycyjne metody szkoleniowe. Firmy muszą się dobrze zastanowić nad tym, jak skłonić pracowników do faktycznego uczestnictwa i żywego zainteresowania szkoleniem. Wiedza utrwala się najlepiej, gdy faktycznie do nas przemawia. W przeciwnym razie zapamiętamy ją na tydzień, a później wszystko się ulotni. Skuteczne metody szkoleniowe wymagają sporej dozy kreatywności.

Filmy instruktażowe są bardzo potrzebne w każdej firmie. Chodzi głównie o sprawy szkoleniowe, takie jak przygotowanie do pracy na konkretnym stanowisku, instrukcje dotyczące sprzętów, czy procedur, a także o sprawy związane z BHP. Pracownicy muszą przyjmować duże ilości informacji i musimy im to ułatwić w największym możliwym stopniu. Film może być zatem bardzo dobrym pomysłem.

Stanisław Strzępa