Przekonanie się do kantorów internetowych

Nie lubię nowości – jeśli mam być szczery, to najchętniej w ogóle niczego w swoim życiu bym nie zmieniał. Gdy już jednak dam się namówić na coś nowoczesnego, od razu zaczynam żałować, że nie robiłem tego wcześniej. Tak samo było ostatnio – gdy odkryłem świetny sposób na wymianę walut.

Wygodne korzystanie z kantorów internetowych

kantory internetoweRozmawiałem wtedy  kolegą przez telefon. Powiedziałem mu, że muszę kończyć, bo zaraz zamykają kantor, a muszę wymienić trochę euro na złotówki. Kolega zaproponował mi, bym zamiast włóczyć się po mieście sprawdził, czy lepszego kursu nie dają kantory internetowe. Wszedłem na stronę kantoru internetowego i spisałem kurs, po czym poszedłem do kantoru stacjonarnego. Faktycznie kurs w kantorze internetowym był znacznie lepszy. Tego dnia nie wymieniłem pieniędzy – wróciłem do domu i zacząłem czytać o tym, w jaki sposób obsługuje się te wirtualne kantory. Okazało się to być bardzo proste – opanowałem wszystko w kilka minut. Na próbę przesłałem małą kwotę by wymienić ją na inną walutę. Gdy wszystko zadziałało i pieniądze w innej walucie wróciły na moje konto w banku wiedziałem już, że dzięki koledze odkryłem świetny sposób na wymianę pieniędzy nie tylko po znacznie korzystniejszym kursie, ale dodatkowo bez wychodzenia z domu. Nie musiałem się już pilnować, by załatwić wszystko do siedemnastej – w kantorze internetowym mogłem wymieniać pieniądze nawet w środku nocy. Wszystko to bardzo mi się podobało – wiedziałem, że raczej już nie wrócę do stacjonarnych kantorów.

Ostatnio poradziłem innemu swojemu koledze skorzystanie z kantoru internetowego. Początkowo się opierał, ale gdy wytłumaczyłem mu jakie to proste, wygodne i korzystne finansowo zmienił zdanie. Byłem z siebie zadowolony – dzięki mnie mój znajomy ułatwił sobie życie.

Michał Siermierczyk