Projekt sieci grzewczej z kotłem kondensacyjnym

 

Dzięki znacznemu wzrostowi znaczenia rozwiązań ekologicznych oraz stopniowym wdrażaniu koncepcji gospodarki niskoemisyjnej przygotowując się do remontu czy wyboru projektu instalacji na potrzeby naszego wymarzonego domu lub mieszkania stajemy przed ważnym wyborem. Efektywna i energooszczędna instalacja grzewcza to nie tylko krok na drodze do poprawy optymalizacji zużycia energii ale również długoletnia, pewna inwestycja.

Kotły kondensacyjne – ekonomiczny wybór w projekcie instalacji

kocioł buderusDobrym rozwiązaniem może okazać się projekt oparty na źródle ciepła, które będzie stanowić kocioł kondensacyjny. Wybierając projekt instalacji grzewczej na rynku dostępnych jest wiele zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych rozwiązań z zastosowaniem systemu ogrzewania centralnego, elektrycznego jak również wykorzystaniu możliwości technologii geotermalnej. Na drodze realizacji inwestycji często ograniczają nas kwestie związane z kosztami, dlatego dobrze jest zorientować się jaki typ instalacji będzie w pełni przystosowany do naszych potrzeb i wymagań. Sieci ogrzewania wyposażone w nowoczesne rozwiązania, jakim są kotły kondensacyjne wykorzystujące możliwość efektywnego spalania paliw takich jak biogaz czy ekogroszek są rozwiązaniem nie tylko ekologicznym pod względem zniwelowania ilości szkodliwych substancji wydzielanych do atmosfery, ale dzięki zastosowaniu technologii spalania wewnątrzkomorowego umożliwiają zmniejszenie ilości strat ciepła. Dzięki temu całość instalacji grzewczej działa nie tylko efektywniej, ale także oszczędniej, ponieważ zastosowane metody pozyskiwania ciepła stanowią w pełni odnawialne źródła energii. Zaprojektowanie sieci grzewczej opartej na urządzeniu, jakim jest kocioł Buderus umożliwia nam również zmniejszenie kosztów prądu poprzez dostępne na rynku rozwiązania z automatycznymi systemami sterującymi wyposażonymi w zaawansowane algorytmy samouczące się, skoordynowane z warunkami atmosferycznymi na zewnątrz budynku, dzięki którym dostosowanie optymalnych warunków wewnątrz budynku jest jeszcze prostsze.

Zmodernizowana konstrukcja oraz w pełni efektywny system spalania przyjaznych dla środowiska naturalnego bioipaliw sprawia, że instalacja z zastosowaniem kotła kondensacyjnego jest rozwiązaniem ekologicznym. Ponadto wyposażone w automatyczny system zarządzający instalacje z kotłem kondensacyjnym pozwalają na zaoszczędzenie czasu niezbędnego na rozpalanie jak w przypadku instalacji tradycyjnych z centralnym systemem ogrzewania i kotłownią.

 

Monika Sielanek