Preparaty chroniące rośliny w ogrodzie

Jabłonie, róże, malwy, czy nawet tuje to piękne rośliny, które sprawiają, że ogród przydomowy wygląda fantastycznie i stanowi idealne miejsce do relaksu. W okresie wiosenno-letnim kiedy pojawiają się pączki, kwiaty, owoce całość prezentuje się bajecznie, jednak nawet jesienią i zimą można podziwiać np. rośliny zimozielone.

Znane i polecane środki ochrony roślin

środki ochrony roślin karateWarto jednak zaznaczyć, że rośliny są bardzo wrażliwe na zmienne warunki pogodowe, ataki szkodników, czy chwastów. O ile nie ma się wpływu na ilość słonecznych dni, czy na obfitośc opadów o tyle z owadami czy chwastami da się walczyć. Warto zaopatrzyć się w polecane środki ochrony roślin Karate lub preparaty innych marek. Do wyboru jest wiele rodzajów. W kwestii preparatów na owady dominują spraye w małych butelkach. Miejsca zaatakowane stonką, mszycami, czy innymi owadami są opsikiwane, a w kilka dni owady odchodzą i nie wracają. Na mrówki polecane sa preparaty w granulkach, które sypie się na mrowiska. Mają one odstraszające mrówki zapach, przez które zaczynają one uciekać i przenoszą się z daleka od zainfekowanego mrowiska. W przypadku środków przeciw chwastom można wyróżnić granulki oraz opryski. Preparaty sypkie zwykle zwalczają mech. Wysuszają go, przez co można go ręcznie zebrać z trawy, a potem nie będzie on odrastał. Opryski sprawdzają się szczególnie dobrze na trawnikach zainfekowanych przez mniszek lekarski lub perz czy koniczynę.

Dzięki stosowaniu środków ochrony roślin można pozbyć się szkodników także z oczek wodnych (glony, porosty), przepędzić krety (podgryzające korzenie roslin) i szczury, a także pozbyć się ślimaków zjadających uprawy. Tylko sprawdzone i polecane preparaty dadzą wysoką skuteczność działania i będą chronić rośliny przez długi czas. Warto jest w nie inwestować.

Barbara Dąb