Pracuję jako administrator wspólnoty

Lubię stawiać sobie wymagania w pracy i uczyć się nowych rzeczy. Nie chciałabym siedzieć w biurze i codziennie robić to samo. Byłoby to dla mnie śmiertelnie nudne, ja bym się nie rozwijała i szybko wypaliła zawodowo. Dlatego też wiedziałam, że praca administratora nieruchomości będzie dla mnie doskonała.

Moja wymarzona praca jako administrator

administrator wspólnoty mieszkaniowej w KrakowieSkończyłam studia i zrobiłam specjalizację właśnie z zarządzania nieruchomościami. Wiedziałam, że administrator wspólnoty mieszkaniowej w Krakowie to osoba bardzo poszukiwana. W mieście jest wiele nowych osiedli, które potrzebują kompetentnej osoby, zajmującej się każdą kwestią. Przede wszystkim moje zadania dotyczą księgowości. Naliczam opłaty, pilnuję by mieszkańcy płacili czynsz na czas, prowadzę okresowe sprawozdania. Wszystko musi się zgadzać po podliczeniu. Wspólnota nie może być zadłużona. Średnio raz na trzy lata zarządzam remont. Już odnawiałam mieszkańcom balkony, zmieniałam drzwi do klatek wraz z domofonami na nowsze, niedługo zajmę się terenem zielonym wokół bloków. Wszystko po to, by mieszkańcom się dobrze żyło, a wartość ich mieszkań nie spadała. Zaniedbane bloki nie byłby poszukiwane przez potencjalnych kupujących. Mieszkańcy rzadko do mnie przychodzą, jak już to załatwiają wszystko telefonicznie lub przez pocztę elektroniczną. To bardzo wygodne, bo nikt nie musi się nigdzie fatygować. Na miejscu jestem przynajmniej raz w tygodniu, by wiedzieć jak całość wygląda.

Wiem, że jestem dobrym administratorem wspólnoty. Zawsze trafi się jakaś maruda, jednak potrafię wybrnąć z każdej sytuacji. Dzięki ciekawej pracy jestem szczęśliwa, a moja wypłata należy do wysokich. Wiem że nauka się opłaciła i gdybym jeszcze raz miała wybierać studia to też poszłabym na zarządzanie nieruchomościami.

Przemek