Pożyczki bez sprawdzenia wiarygodności kredytowej

Aby uzyskać kredyt lub pożyczkę trzeba wykazać się w banku i wielu instytucjach finansowych wiarygodną historią kredytową i zdolnością do spłaty kredytu. Wiele osób ma problem z tego typu podejściem, gdyż z róznych powodów w BIKu nie występują. Na szczęście dla nich są także inne metody pozyskania środków finansowych.

Jak zdobyć pożyczkę bez BIK?

pożyczki bez bikBik to biuro informacji kredytowej, która gromadzi dane na temat naszej zdolności kredytowej i zaciągniętych kredytów. Takie biuro posiada informacje o naszych zarobkach i generuje dla nas zdolność kredytową. Niestety niektóre osoby nie figurują w bazie tego biura, na przykład ze względu na to, że nie brali nigdy kredytów lub nie posiadają pracy. Niektórzy żyją na przykład z zasiłków, ze względu na trudną sytuację życiową i teoretycznie takie osoby nie posiadają żadnej zdolności kredytowej, gdyż zasiłki nie są w ich przypadku uwzględniane. Niektóre firmy jednak udzielają pożyczki bez BIK i zbędnych formalności. Dotyczy to z reguły małych kwot potrzebnych na chwilowy zakup jakiejś potrzebnej rzeczy, na przykład pralki lub telefonu komórkowego. Niemal każdego z nas jest stać na spłacanie rat tych niewielkich kredytów, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić właśnie ze względu na zdolność. Na przeciw oczekiwaniom takich osób wychodzą właśnie firmy, które udzielają pożyczek bez sprawdzania baz w BIK. Podpisuje się wtedy tradycyjną i wiążącą umowę kredytową, co do której muszą się stosować obydwie strony.

Z tego typu formy pożyczek korzystają także osoby, które figurują w BIK jako te, które nie mają już zdolności kredytowej, a czują, że stać je na spłatę kolejnych rat. Uderzają one właśnie do tych instytucji w sytuacji, gdy nie ma już innego wyjścia i otrzymują tam odpowiednią pomoc.

aniam