Potrzebowałam nowego świadectwa charakterystyki energetycznej

Od wielu lat zajmuje się zawodowym wynajmem mieszkań. Bardzo dbam o to, aby zawsze mieć wszystkie potrzebne dokumenty. Jednym z najważniejszych dokumentów jakie jest potrzebne najemcy mieszkania do tego, aby móc wynająć mieszkanie osobie trzeciej jest świadectwo charakterystyki energetycznej lokalu. Taki dokument jest ważny dziesięć lat od momentu wystawienia.

Zleciłam wystawienie świadectwa energetycznego

świadectwo charakterystyki energetycznejPo tym czasie należy wystawić nowe świadectwo charakterystyki energetycznej budynku czy też lokalu. W tym roku skończyła mi się ważność świadectwa w jednym z lokali mieszkalnych, które wynajmuję. Musiałam więc zlecić wykonanie nowego przez elektryka. Zadzwoniłam do zaufanej firmy energetycznej. Zawsze korzystałam z ich usług, ponieważ wiedziałam, że pracują tam prawdziwi specjaliści od tego typu usług. To było dla mnie bardzo ważne, ponieważ świadectwo charakterystyki energetycznej, aby było ważne musi być wykonane przez osobę, które posiada odpowiednie do tego kwalifikacje, czyli ukończyła państwowe kursy z dziedziny charakterystyki energetycznej lub studia wyższe na kierunku związanym z elektryką lub architekturą stawiania budynków. Umówiłam się z elektrykiem na następny dzień, ponieważ mogłam wtedy z nim podjechać do tego lokalu. Na miejscu wykonał on odpowiednie wyniki. Następnie musiałam poczekać jeden dzień, żeby dostać analizę pomiarów.

Na szczęście okazało się, że z instalacją elektryczną w moim mieszkaniu jest wszystko w porządku. Na tej podstawie elektryk wystawił mi odpowiednie dokumenty i dał zalecenia, co i kiedy będę musiała wymienić, żeby nie mieć problemów z instalacją elektryczną. Teraz mogłam dalej legalnie wynajmować ten lokal i miałam przy tym pewność, że z prądem w tym mieszkaniu wszystko działa i nie muszę w najbliższym czasie nic naprawiać.

rabartosz