Polecane przysmaki dla psów

Każdy właściciel psa powinien dbać o jego zbilansowaną i zróżnicowaną dietę. Prócz pełnowartościowej karmy, warto jest podawać pupilowi pyszne przysmaki, które będą nie tylko uatrakcyjnieniem codziennego jedzenia, ale także dodatkiem dbającym o zęby czy florę jelitową. Ciekawym rozwiązaniem są żwacze, które są zarówno rarytasem, jak i pomocą w walce ze zjawiskiem koprofagii.

Zalety podawania żwaczy wołowych

żwacze wołoweNaturalne przysmaki są najlepszym wyborem, jeśli chodzi o zakup przekąsek dla psa. Są to przede wszystkim gryzaki, które są niczym innym jak suszonymi częściami ciała innych zwierząt. Taki smakołyk zapewnia psu nie tylko fajny dodatek do codziennej diety, ale pozwala dbać o zęby, wzmocnić układ trawienny, oczyścić zęby czy po prostu się wyciszyć. Szczególnie lubianym przez nasze czworonożne pupile przysmakiem są żwacze wołowe, które nie tylko intensywnie pachną, ale i dobrze smakują. Żwacz to jedna z czterech części żołądka przeżuwaczy, która w oczach pupila jest naprawdę niezłym kąskiem. Gryzak ten jest znany przede wszystkim ze swoich właściwości, które przeciwdziałają zjawisku koprofagii. Wiele psiaków ma problem ze zjadaniem swoich lub cudzych odchodów, co jest nie tylko odpychające, ale i niebezpieczne ze względu na możliwość złapania pasożytów. Regularne podawanie psu żwaczy wołowych usprawnia działanie układu trawiennego oraz uzupełnia braki flory jelitowej, dzięki czemu psiak traci zainteresowanie odchodami. Żwacze można podawać w formie gryzaka lub też w formie zmielonej, która dobrze sprawdzi się w przypadku szczeniaków.

Urozmaicona dieta jest ważnym elementem składającym się na codzienną opiekę nad psem. Prócz karmy warto podawać pupilowi różne smakołyki, które będą nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Ciekawą propozycją są żwacze wołowe, które są naprawdę lubiane przez psy. Ich właściwości pomagają w walce z koprofagią, a dodatkowo pomagają oczyszczać zęby i dbać o dziąsła.

Sebastian