Pianka PUR do ociepleń

Dzięki zatrzymywaniu ciepła we wnętrzu budynku możemy sporo zaoszczędzić. Chodzi o to, że ogrzewając dom ponosimy pewne koszty a jeśli podgrzane powietrze łatwo znajduje ujście to niestety trzeba liczyć się z tym, że wspomniane koszty będą stale rosły. Ocieplając dom nie możemy zapominać o tym, że warto również zabezpieczyć go od wewnętrznej strony. 

Nowe techniki ocieplania domów 

izolacja natryskowa poddasza pianą mazowieckieDomy ociepla się przy użyciu różnych rozwiązań i materiałów termoizolacyjnych. Do naszej dyspozycji jest obecnie również pianka poliuretanowa, która może w ocieplaniu spisywać się lepiej niż nam się wydaje. Ten materiał był stosowany do ocieplania nawet przez agencje kosmiczne, które używały tego materiału do zabezpieczania promów kosmicznych. Dostrzeżono wówczas wielki potencjał w tejże piance. Od tego czasu jest ona niezwykle często w ocieplaniu stosowana. Szczególnie popularna jest obecnie izolacja natryskowa poddasza pianą Mazowieckie jest zaś jednym z tych województw, w którym możemy bardzo łatwo znaleźć sprawdzone firmy zajmujące się na co dzień takimi zadaniami. Pianka PUR charakteryzuje się wysoką adhazją, która polega na tym że pianka jest w stanie skutecznie przylegać do różnych materiałów. Dzięki niej możliwe jest nakładanie pianki poliuretanowej na elementy wykonane z drewna, blachy czy też najróżniejszych tworzyw sztucznych. Warto też zaznaczyć, że pianka PUR jest materiałem, który nie jest łatwopalny. 

Ogólnie rzecz biorąc izolacje natryskowe nie są zabiegiem bardzo skomplikowanym. Do tego zadania wykorzystuje się specjalne urządzenie zwane agregatem. Sprzęt ten powoduje sprężenie pianki przez co jest ona uwalniana pod bardzo dużym ciśnieniem. Może ona dzięki temu dotrzeć do najróżniejszych zakamarków i szczelin skuteczne jest wypełniając. 

Karolina Nowek