Oczyszczanie budynków z insektów

W opuszczonych oraz zaniedbanych budynkach bardzo często spotykanym problemem jest występowanie różnego rodzaju larw, insektów oraz robaków. Skuteczne ich zwalczanie może być niezwykle pracochłonne oraz trudne, dlatego musimy je wykonać ze szczególną starannością.

Sposoby na pozbycie się owadów

dezynsekcjaRóżnego rodzaju insekty oraz robaki czy gryzonie to prawdziwa plaga w opuszczonych budynkach. Jeżeli jest ich duże nagromadzenie mogą one również przenosić się na budynki sąsiadujące, a to jest już bardzo duży problem. Dlatego należy jak najszybciej podjąć wszelkie możliwe działania, które będą prowadzić do pozbycia się robaków z budynku. Najpowszechniejszym zabiegiem przeprowadzanym w tego rodzaju sytuacjach jest dezynsekcja. Jest to zabieg, który ma na celu dokładne wyniszczenie wszelkiego rodzaju robactwa. Jest on przeprowadzany ze względów sanitarnych. Zabieg ten jest przeprowadzany na trzy różne sposoby – przez zastosowanie różnego rodzaju środków fizycznych takich jak promienie ultrafioletowe, ogień, para wodna, środki chemiczne, również przez zastosowanie środków mechanicznych czyli wyłapywanie. Trzecim sposobem jest metoda biologiczna czyli zwalczanie ich przez sprowadzenie w dane miejsce innych organizmów żywych. Wybór metody, jaka będzie zastosowana w naszym przypadku zależy od firmy, która zabieg będzie wykonywać. Jeżeli zależy nam na rozwiązaniu ekologicznym, bez użycia ostrych środków chemicznych powinniśmy to wcześniej zgłosić do osoby, która będzie przeprowadzała zabieg w danym budynku. Z pewnością firma wybierze w takiej sytuacji taką metodę, która będzie skuteczna i jednocześnie spełni nasze wszelkie oczekiwania.

Pamiętajmy aby w miejscu, w którym wykonywany był taki zabieg zanim się do niego przeniesiemy dokładnie przewietrzyć oraz oczyścić miejsca w których będziemy przechowywać żywność. Jest to konieczne, zwłaszcza jeżeli był on przeprowadzany przy użyciu substancji chemicznych.

Monika Sielanek