Ochrona przed spawaniem

Wiadomo, że spawanie ogólnie jest niebezpieczne dla osoby spawającej i otoczenia. Podczas spawania wytwarzają się tak zwane iskry, które są niebezpieczne dla naszych oczu. O oczy należy dbać szczególnie, ponieważ są one bardzo wrażliwe na różne zmiany i wzrok może ulec pogorszeniu.

Ochronna kurtyna spawalnicza

ochronne parawany spawalniczePodczas spawania szczególnie należy dbać o oczy, o ile spawacz ma specjalny kombinezon i okulary ochronne, bądź maskę, które nie przepuszcza promieni do skóry i oczu, o tyle osoby przebywające w otoczeniu nie mają. Ciężko byłoby, żeby każdy posiadał okulary. Dlatego są ochronne parawany spawalnicze, które chronią osoby przebywające w otoczeniu. Są one wykonane ze specjalnego materiału. Ochronne parawany spawalnicze nie przepuszczają promieni ultrafioletowych, które mają niekorzystny wpływ na ludzi. Obecnie parawany ochronne wykorzystywane podczas spawania są bardzo popularne, ze względu na zalety. Oddzielają one miejsce spawania od pozostałych miejsc, gdzie przebywają inni pracownicy. Podczas spawania również wydzielają się różne pyły, dymy, które stanowią zagrożenie dla ludzi. Dlatego osoba spawająca posiada specjalny strój w formie kombinezonu i maski, a kurtyna ochronna ma za zadanie chronić osoby z zewnątrz, przebywające obok miejsca spawania. Kurtyny spawalnicze zyskują coraz większą popularność ze względu na zastosowanie i na to, że pełnią funkcję ochronną. Kurtyny spawalnicze mogą być różnej wielkości.

Kurtyny spawalnicze są wykorzystywane praktycznie w każdym zakładzie spawalniczym. Spełniają one wszelkie wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy. Można je nawet zakupić do domu, jeśli ktoś spawa na swojej posesji, aby oddzielić miejsce spawania od pozostałych domowników dla ich bezpieczeństwa. Dużo osób zaczyna inwestować w kurtyny spawalnicze.

Machiasz Nowicjusz