Ochrona leśna w postaci siatki

Siatka w lasach jest wszechstronnie stosowana. Dlaczego? Ponieważ coraz częściej ludzie przebywają w lasach, a tereny trzeba jednak chronić. W sezonie letnim, na jesień lub na grzybobranie. Tego jednak pilnuje leśniczy i straż leśna. Dlatego w lasach stawiane są siatki i różnego rodzaju szlabany. Niestety niektórzy ludzie często niszczą te płoty i siatki. Takie ogrodzenia chronią tereny leśne.

Siatki leśne i ich przeznaczenie

siatka ogrodzeniowa leśna - cennikGłównie przed nieproszonymi gośćmi. Siatka leśna wykonana jest z cienkiego drutu. Nabyć ją możemy w specjalnych sklepach z akcesoriami leśnymi lub budowlanymi. Siatka ogrodzeniowa leśna – cennik jest przystępny, a koszt niewielki liczony w metrach. Kiedy widzimy w lesie jakieś ogrodzenie, na przykład opisywana siatkę, musimy dostosować się do zaleceń i nie przeskakiwać zagrody. W końcu w jakimś celu leśniczy postawił tam siatkę. Czasem na ogrodzonym terenie rosną młode drzewa, chronione gatunki roślin czy grzybów. Dlatego zdarzyć się może, że na obrzeżach lasu, ogrodzony teren jest prywatny i nie możemy po nim chodzić. Przykładem jest teren leśny ze stawem z rybami. Musimy pamiętać, że las kryje w sobie wiele tajemnic i nieznanych dotąd krajobrazów, których widok często do nas wraca po latach. W lesie jest natura. Możemy się tam wybrać na grzyby, na spacer, po wodę brzozową lub po prostu posiedzieć i podziwiać te widoki. To bardzo dobry pomysł dla całej rodziny, by spędzić w ten sposób czas wolny.

Jeśli więc dzieli nas od pewnego terenu siatka, to znaczy, że to teren chroniony. Grodzi się przecież z jakiś powodów. Dbajmy więc o te chronione tereny i dajmy szansę przetrwać gatunki chronione, nieważne czy są to rośliny czy też może zwierzęta. Warto dbać o środowisko naturalne, by w przyszłości móc cieszyć się tym, co najpiękniejsze, bo naturalne. Róbmy to dla siebie i dla przyszłych pokoleń, czyli naszych dzieci.

Mikołaj Grzegorczyk