Nowoczesne donice do salonu

Ostatnio w jednym z magazynów o urządzaniu wnętrz zobaczyłam bardzo fajnie urządzony pokój. Utrzymany był on w nowoczesnym stylu, choć niektóre z mebli wcale nie były bardzo nowoczesne. W aranżacji tej spodobał mi się pomysł z umieszczeniem w domu wielkich, ozdobnych donic. Postanowiłam też kupić kilka takich.

Nowoczesne donice w salonie prezentują się dizajnersko

proste nowoczesne doniceBy kupić jakieś fajne doniczki odwiedziłam pobliski duży sklep ogrodniczy. Kupiłam tam m.in. trzy proste nowoczesne donice w czarnym kolorze do salonu. Wszystkie te donice mają taki sam dizajn, a różnią się tylko i wyłącznie wielkością. Gdyby wszystkie donice były tej samej wielkości to postawione koło siebie wyglądałyby zbyt przytłaczająco. Mimo, że w teorii są to donice przeznaczone do ogrodu to prezentują się one w salonie bardzo dobrze. Donice te sprawiły, że pomieszczenie wygląda bardziej dizajnersko i po prostu ciekawie. Do najwyższej donicy, która ma wysokość 70 centymetrów, kupiłam dużą roślinę, która rozszerza się ku górze dzięki proporcja między nim a donicą wygląda bardzo ciekawie. W mniejszych doniczkach na razie nic nie ma i stanowią one wyłącznie dekoracje. Jako, że są to donice przeznaczone na zewnątrz np. taras to są one odporne na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne, a więc ich kolor nie wyblaknie. Mimo, że są one postawione koło bardzo dużego okna, które często jest odsłonięte i nie ma na nim zasłony.

Wcześniej duże donice miałam tylko w ogrodzie. Do domu kupowałam zawsze małe doniczki, bo nie miałam też żadnych większych roślin. Teraz zdecydowanie zakochałam się w tym jak prezentują się w moim salonie duże, białe donice, więc pewnie wykorzystam jeszcze ten element dekoracyjny w innych pomieszczeniach. Marzą mi się donice o bardzo błyszczącym wykończeniu.

Damian Pałownik