Nowa firma transportowa w mieście

W wieku siedemnastu lat zrobiłem kurs na prawo jazdy kategorii B. Zawsze o tym marzyłem. Kiedy zacząłem pracować to zdobyłem więcej uprawnień i dzięki temu zatrudniłem się w branży transportowej. Po latach zdobytego doświadczenia postanowiłem otworzyć własną działalność. 

Oferowanie transportu krajowego

transport krajowy śląskZamierzałem otworzyć własną firmę i oferować transport krajowy śląsk, bo z tego były porządne pieniądze. Rynek znałem dogłębnie, ponieważ pracowałem w transporcie i od razu wiedziałem, że czeka mnie sukces zawodowy. Musiałem kupić samochody dostawcze i postawiłem na nowe auta, żeby mieć pewność ich niezawodności. Koszty związane z zakupem nowych samochodów dostawczych były ogromne, ale wziąłem kredyt, który wszystkie koszty pokrył. Zatrudniłem kierowców bez doświadczenia, ale z uprawnieniami. Wiedziałem, że takim ludziom ciężko było zdobyć pracę i chciałem dać im szansę. Ja kiedyś też nie posiadałem doświadczenia a mimo to dostałem pracę w transporcie jako kierowca. Jeden człowiek mi zaufał i dał szansę. Chciałem zrobić tak samo. Kierowcom przed rozpoczęciem pracy zorganizowałem szkolenie, żeby przygotować ich jak najlepiej do tej pracy. Klientów miałem nagranych już dużo wcześniej. Znajomość branży transportowej była mi bardzo pomocna. Zapewne bez tego nie decydowałbym się na oferowanie transportu krajowego. Firma ruszyła zgodnie z moimi założeniami i wszystko działało poprawnie. Nawet dyspozytorka, która nie miała doświadczenia świetnie sobie dawała radę.

Wiele osób dostało u mnie pracę. Postawiłem na młodych ludzi, którym dałem szansę. Po latach tworzyli oni zgrany zespół, który jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Każdy wywiązywał się wzorowo ze wszystkich swoich obowiązków. Byłem dumnym właścicielem firmy transportowej.

 

Machiasz Nowicjusz