Niezbędna do obróbki drewna ręczna pilarka tarczowa

Praca z drewnem jest pasją wielu mężczyzn. Relaksują się przy wycinaniu i szlifowaniu kawałków litego drewna, z których tworzą piękne półki, kwietniki, huśtawki oraz inne przedmioty codziennego użytku. Poza szeregiem narzędzi ręcznych, niezbędna do takie pracy jest pilarka tarczowa. Profesjonalne sklepy internetowe z elektronarzędziami proponują ich szeroki asortyment.

Zalety znanej wśród profesjonalistów makity 5604r

makita 5604rJednym z najbardziej znanych producentów elektronarzędzi w Polsce jest ceniona japońska marka Makita. Firma zajmująca się stałą produkcją pilarek posiada w swojej ofercie narzędzia ręczne oraz stołowe. Te pierwsze ze względu na swoją poręczność są częściej kupowane. Jednym z dostępnych na rynku modeli jest  makita 5604r. Cechuje się ona niewielką wagą – jedynie 3,6 kg oraz wytrzymałą, ergonomiczną obudową, dzięki czemu jest bardzo wygodna do trzymania. Dodatkowo komfort pracy z tym elektronarzędziem zapewnia jego cicha praca, której poziom hałasu to jedynie 85 dB. Wygody użytkownikowi dostarcza także dodatkowy uchwyt. Praca z pilarką wiąże się z produkcją wiórów i pyłu, narzędzia Makita wyposażone są w specjalne adaptery, które przystosowują ją do podłączenia urządzenia odsysającego. Pilarka posiada moc 950W, co pozwala na pracę z twardym drewnem. Każdy zestaw, który kupuje klient zawiera pilarkę tarczową, klucz imbusowy oraz prowadnicę równoległą.

Oprócz cięcia drewna, pilarka tarczowa może być wykorzystywana także w pracy z aluminium betonem lub ceramiką. Wybierając odpowiednie narzędzie należy zastanowić się przede wszystkim jaka ma być grubość cięcia oraz czy dany sprzęt posiada regulację obrotów, która jest niezbędna do obrabiania np. cienkiego aluminium. Przy zakupie powinniśmy także zwrócić uwagę na ilość obrotów oraz wagę urządzenia.

Agata Hurt