Nawilżający krem dla skóry skłonnej do alergii

Są osoby, które nie mogą używać większości kosmetyków dostępnych na polskim rynku. Wynika to z faktu, że mają one skórę skłonną do alergii. Na szczęście znane i cenione marki stworzyły specjalne linie kosmetyków, które mogą być stosowane również przez osoby ze skórą skłonną do podrażnień, zaczerwienienia.

Składniki znajdujące się w kremie hipoalergicznym

hipoalergiczne kosmetyki naturalne - sklep internetowyMarka Logona również zdecydowała się na stworzenie takiej serii kosmetyków naturalnych, która określana jest skrótem PUR. W tej serii można znaleźć nie tylko hipoalergiczne kremy do twarzy, ale również szampon i żel pod prysznic dla alergików, mleczko do mycia twarzy i wiele innych. Warto wspomnieć też o olejku do ciała dla alergików czy specjalnym dezodorancie dla takich osób. Na szczególną uwagę zasługuje specjalny krem nawilżający do twarzy. Jest to krem nawilżający, więc jego zadaniem jest zapewnienie skórze skłonnej do alergii odpowiedniej wilgotności. Takie hipoalergiczne kosmetyki naturalne – sklep internetowy mają zapewnić ochronę skóry przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi. Krem ochrania też przed działaniem czynników stresogennych. W kremie znajdują się wyjątkowo łagodne składniki pielęgnacyjne. Wśród nich trzeba wyróżnić m.in. olej jojoba. W kremie znajdują się również inne naturalne oleje: z pestek winogron, oliwkowy, z nasion łopianu. W składzie kremu hipoalergicznego znaleźć można także masło Shea, które ostatnio stało się bardzo popularne. Przed utratą wilgotności skóry skłonnej do alergii chroni specjalna roślinna gliceryna.

To ona ma za zadanie utrzymywać prawidłową równowagę wodno-tłuszczową w skórze. Produkt ten jest w pełni wegański, nie zawiera glutenu i oczywiście nie był testowany na zwierzętach. Niemiecki Związek ds. Alergii i Astmy pozytywnie ocenił ten kosmetyk, dlatego tym bardziej warto zdecydować się na zakup.

Grzegorz Arkaden