Najwyższej jakości bluzy kucharskie

 

Bluzy kucharskie stanowią obowiązkowy element stroju każdego profesjonalnego kucharza. Coraz więcej restauratorów zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma odpowiedni ich dobór, gdyż dobrze dobrany ubiór pracowniczy podnosi ogólny standard lokalu. Ważne jest, aby były one wykonane z najwyższej jakości materiałów. 

Wygodne bluzy kucharskie dla kobiet

bluzy kucharskie damskieUtarł się stereotyp, że najlepszymi szefami kuchni są najczęściej mężczyźni, jednak nic bardziej mylnego. Kobiety również pracują na tym stanowisku! Jak więc wygląda strój kobiety – szefowej? Praktycznie niewiele różni się od tego dedykowanego dla mężczyzn. Zazwyczaj jest jednolity, bez żadnych naszytych wzorów. Wybierając zarówno bluzy kucharskie damskie, jak i męskie, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego są one uszyte, a przede wszystkim na jego przewiewność. Jak wiadomo praca w kuchni bywa wyczerpująca, dlatego też tkaniny, z których wykonana jest odzież gastronomiczna muszą być niezwykłe trwałe oraz oddychające! Ponadto w przypadku miesięcy letnich warto zdecydować się na bluzy z krótkim rękawem –zapewniające większą swobodę ruchów oraz wysoki komfort w trakcie noszenia. Oczywiście najpopularniejszym modelem bluz, stosowanym w gastronomii, jest ten zapinany na guziki kulkowe. Nieco odważniejsze szefowe kuchni mogą wybrać np. bluzę kucharską w kolorze różowym. Warto podkreślić, że każdy typ odzienia powinien być idealnie dopasowany pod względem posiadanego rozmiaru, aby w żaden sposób nie krępował ruchów. Oczywiście oprócz bluzy, konieczny jest zakup odpowiednich spodni kucharskich, czapki, a także obuwia.

Doskonale dobrany, a także wykonany z wysokiej jakości materiałów, strój kucharski posłuży na wiele lat użytkowania. Bluza kucharska to jeden z najważniejszych jego elementów, dlatego też tak istotny jest jej właściwy dobór. Należy przede wszystkim postawić na: trwałość, nierozciągliwość oraz wygodę podczas noszenia.

 

Krystian