Najmodniejsze czerwone matowe pomadki do ust

W ostatnich sezonach błyszczyki zostały wyparte przez matowe pomadki. Jaki kolor najlepiej wybrać? Czerwień nigdy nie wychodzi z mody, jest uniwersalna, kobieca i wyrazista. Niektóre panie boją się tak zdecydowanej barwy, zupełnie niesłusznie, bo wśród licznych odcieni można dobrać coś dla każdego. 

Jak dobrać czerwoną matową pomadkę do ust

czerwona matowa pomadka do ustChoć niektórzy uważają, że czerwona szminka jest wyzywająca i pasuje tylko na wielkie wyjścia, tak naprawdę, która z nas nie chciałaby jej nosić na co dzień? To możliwe, musimy tylko pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim jeśli decydujemy się na wyraziste usta, oczy malujemy delikatniej. W świetle dziennym lepiej prezentują się łagodniejsze, jaśniejsze odcienie czerwieni – np. przełamane domieszką pomarańczu czy różu. Uważajmy też na konturówki – trzeba mieć naprawdę dużą wprawę, aby obrysowane nimi usta wyglądały naturalnie. Dobrze dobrana czerwona matowa pomadka do ust nie będzie aż tak przyciągać uwagi jak błyszcząca szminka w tym samym kolorze. Dlatego też jest to lepsze rozwiązanie dla codziennego makijażu. Blondynki o jasnej cerze najlepiej wyglądają w malinowym odcieniu czerwieni, u brunetek natomiast świetnie sprawdzi się kolor czerwonego wina. Rudowłose mogą użyć czerwieni z nutą pomarańczu. Uważajmy na czerwone szminki jeśli mamy wąskie usta – niestety ten kolor, tym bardziej w wersji matowej, może je jeszcze optycznie zmniejszyć. Matowe pomadki najkorzystniej wyglądają na dużych, pełnych ustach, nie zapominajmy jednak, że ich wadą jest to, że podkreślają przesuszone wargi. 

Czerwone usta są synonimem kobiecości. Szminka w tym kolorze dodaje wyrazistości i pewności siebie, a przy odpowiednio dobranym stroju i makijażu wygląda bardzo elegancko. Warto mieć ją w swojej kosmetyczce i nie bać się jej używać na co dzień.

Agata Hurt