Najlepsze przewody do dystrybutorów paliwa

Posiadanie stacji paliwowej wiąże się z wieloma inwestycjami, ze względu na potencjalne zagrożenie wybuchem czy pożarem w tych miejscach, wynikające z dystrybucji paliw łatwopalnych. Z tego tez względu właściciele stacji paliw objęcie są rygorystycznymi zapisami prawa, wymagających od nich stosowania specjalnych zabezpieczeń.

Jakie przewody do dystrybutorów paliw będą najlepsze?

najlepsze węże do dystrybutorów paliwKompletując wyposażenie stacji benzynowej, która planujemy utworzyć, pierwszym elementem, który powinniśmy zakupić są niewątpliwie odpowiednie przewody. Wiele osób zastanawia się, jakie są najlepsze węże do dystrybutorów paliw. Jak się okazuje, muszą to być elementy wyjątkowo odporne, zarówno na kontakt z z paliwem, jak i na przetarcie czy tez pęknięcie, gdyż jest to podstawowy element zachowania bezpieczeństwa na terenie stacji benzynowej. Wybierając odpowiednie przewody do dystrybutorów paliw na naszej stacji benzynowej, należy zwracać uwagę przede wszystkim na przewody lekkie i charakteryzujące się małym promieniem zagięcia, co przekłada się bezpośrednio na dużą odporność na załamania przewodu lub jego pęknięcie. Warto upewnić się również , że dany przewód jest wysoce odporny na oleje, węglowodory czy też rozpuszczalniki organiczne, tak często używane na stacjach benzynowych. Tylko w takim przypadku wąż będzie dobrze sprawdzał się w pracy z dystrybutorami paliw. Bardzo ważne jest również to, aby zwracać uwagę na sposób,w jaki dany przewód został zakuty i aby końcówka była wykonana ze stali nierdzewnej, dodatkowo odpornej na kontakt z substancjami żrącymi.

Jak widać podstawą sprawnie działającej i przede wszystkim bezpiecznej stacji benzynowej są węże hydrauliczne. Jeżeli zaopatrzymy się w przewody dobrej jakości możemy być pewni, że unikniemy konieczności ich częstej wymiany oraz zminimalizujemy straty wynikające z niezadowolenia klientów naszej stacji.

Sebastian