Najlepsze pieluszki bambusowe

 

Kompletowanie wyprawki jest z pewnością jednym z najmilszych zadań dla każdej przyszłej mamy. Ma na to sporo czasu, zatem może się spokojnie zastanowić co będzie niezbędne. Lista rzeczy do kupienia jest długa, zatem warto się dobrze zastanowić co będzie konieczne.

Zastosowanie pieluch bambusowych

pieluchy bambusowe cenaWbrew pozorom, maluchy potrzebują całkiem sporo rzeczy, choć nie wszystkie z listy wyprawki są niezbędne. Warto kupować jedynie te, które na pewno się przydadzą. Na pewno będzie to łóżeczko, wózek, ubranka i jakieś okrycie. Ponadto będą potrzebne wielorazowe pieluchy, które niekoniecznie będą wykorzystywane jako wkłady do majtek wielorazowych, ale jako pielucha do zadań specjalnych. Mowa tu od wycieraniu buzi, rączek czy stosowania jako podkład do przewijania. Do takich celów najlepiej się sprawdzą pieluszki tetrowe, bo są miękkie, chłonne i niedrogie. Do przykrywania, otulania, a nawet zabawy, lepsze są pieluchy bambusowe cena ich co prawda jest znacznie wyższa niż pieluch tetrowych, ale wynika to z jakości. Bambus jest przede wszystkim materiałem, który posiada naturalne filtry przeciwsłoneczne, dzięki czemu chroni malucha przed promieniowaniem słonecznym. Świetnie się sprawdzi jako cienkie okrycie w czasie spacerów na słońcu. Pieluchy mają uniwersalny rozmiar czterdzieści na sześćdziesiąt i są jednostronne. Przede wszystkim są zdecydowanie bardziej delikatne w dotyku niż klasyczne pieluchy tetrowe, a do tego jeszcze lepiej chłoną wodę. Jako jedyne, pieluchy bambusowe mają działanie antybakteryjne.

Jak widać, lista zalet pieluch bambusowych jest dość długo, dlatego z pewnością przydadzą się każdej mamie. Może ona służyć jako alternatywa dla ręcznika kąpielowego, prześcieradło na przewijaku czy jako miękki otulacz dla noworodka.

 

Grzegorz Arkaden