Najlepsze farby ekranujące

Elektrosmog, jest obok smogu „tradycyjnego” wymieniany jako jeden z najbardziej szkodliwych czynników zewnętrznych. Aby się przed nim chronić, konieczne może być zastosowanie odpowiednich rozwiązań, które ograniczą wpływ promieniowania elektromagnetycznego na nasze zdrowie.

Jaka farbę ekranującą wybrać?

farba ekranującaAby ochronić wnętrze domu czy mieszkania przed wpływem elektrosmogu, konieczne jest wykonania tak zwanego ekranowania. Polega ono na zastosowaniu odpowiednich farb, siatek, czy innych elementów elewacji, które pochłaniają pole elektromagnetyczne, uniemożliwiając jego przedostanie się do wnętrza budynku. Najłatwiejsza w użyciu i najłatwiej dostępna jest bez wątpienia farba ekranująca. Jest to farba przypominająca swoim wyglądem i konsystencją tradycyjne farby kryjące, ale posiadająca w swoim składzie substancje pochłaniające pole elektromagnetyczne. Co ważne, dobre farby tego typu nie wpływają na zmniejszenie zasięgu w domu, dzięki czemu można korzystać z sieci komórkowej, a jednocześnie pozbawia się ją negatywnego wpływu na zdrowie człowieka. Większość farb tego typu nie wymaga dodatkowo rozrobienia lub tez rozcieńczenia i jest gotowa do użycia od razu po otwarciu puszki czy pudełka. Dodatkowo farby ekranujące wykazują dobre właściwości w kontekście odpychania cząsteczek kurzu i brudu, dzięki czemu ściana po zabrudzeniu wymaga jedynie przetarcia wilgotną szmatka. Aby farba ta zachowała swoje pozytywne właściwości nie można jej mieszać z innymi farbami czy substancjami.

Istnieje wiele sposobów na ograniczenie dopływu szkodliwych fal elektromagnetycznych do naszego domu czy mieszkania. Wybierajmy metody jedynie sprawdzone z odpowiednimi certyfikatami potwierdzającymi ich wysokie właściwości w pochłanianiu pola elektromagnetycznego.

Łukasz