Na czym polega car detailing?

Każdy pojazd prędzej czy później czy później ulegnie korozji w mniejszym lub większym stopniu, ale ten etap zawsze trwa latami. Dlatego warto przeciwdziałać temu procesowi już od samego początku, aby auto miało stale wysoką wartość rynkową.

Gdzie wykonywane są zabiegi w ramach detailingu?

car detailing katowiceBez względu czy samochód jest naszym narzędziem do pracy czy środkiem transportu dla całej rodziny, to warto dbać o jego wygląd. Przeważnie najwięcej uwagi poświęcamy powłoce lakierniczej, ponieważ na niej wszelkie zniszczenia są najbardziej widoczne. Również tapicerce należy poświęcić nieco uwagi, ponieważ ulega ona systematycznemu blaknięciu czy matowieniu. Rozwiązaniem na te problemy jest car detailing Katowice są miastem, w którym działa kilka salonów specjalizujących się w kompleksowych procesach czyszczenia, renowacji i konserwacji samochodów. Auto detailing zostawia daleko w tyle automatyczne czy ręczne myjnie, gdzie efekt końcowy utrzymuje się maksymalnie przez kilka dni. W jego zakresie mieści się nakładanie na lakier powłoki ceramicznej, specjalnej folii bezbarwnej, renowacja lakieru i felg, zabezpieczanie szyb  metodą hydrofobową czy kompleksowa pielęgnacja tapicerki. Stosowane metody mają na celu usunięcie wszelkich zarysowań, zmatowień czy odprysków na lakierze samochodu, ale także nadają mu głęboki kolor i lustrzane odbicie. Zabezpieczanie szyb natomiast sprawia, że woda i zabrudzenia spływają  nich jak woda po kaczce, zatem ułatwiają jazdę w trudnych warunkach pogodowych.

Z pewnością usługi z zakresu auto detailingu nie należą do najtańszych, ale za to zapewniają spektakularny i długotrwały efekt, jakiego nie uzyskamy w inny sposób. Najpopularniejsza jest renowacja lakieru, ponieważ pozwala na odnowienie karoserii bez konieczności malowania.

Karolina Nowek