Mieszkanie dla rodziny na wynajem w Krakowie

Szczególnie młode osoby, które dopiero co założyły własną rodzinę, nie od razu decydują się na zakup domu czy mieszkania. Zazwyczaj wcześniej wynajmują mieszkanie, aby zweryfikować, czy będzie im się dobrze mieszkać w wybranym mieście i równocześnie odkładać pieniądze na zakup własnego lokum czy przygotowania formalności związanych z kredytem hipotecznym. Najczęściej rodziny decydują się na mieszkania dwupokojowe. 

Wyposażone mieszkanie na wynajem w Krakowie 

komfortowe mieszkanie dwupokojowe na wynajem w krakowiePoszukując mieszkania najlepiej dokładnie określić jaki metraż nas interesuje oraz czy chcemy, aby w pomieszczeniach znajdowały się meble i niezbędne sprzęty, czy też może chcemy zająć się aranżacją lokum we własnym zakresie. W przypadku małych dzieci bardzo ważna jest lokalizacja – blok czy apartamentowiec powinien znajdować się blisko przedszkoli, szkół, placów zabaw oraz przychodni. Jak więc znaleźć komfortowe mieszkanie dwupokojowe na wynajem w Krakowie? Najczęściej korzysta się z portali ogłoszeniowych lub wsparcia sprawdzonych pośredników nieruchomości. Jeśli decydujemy się na wynajem, to zawsze trzeba dokładnie wypytać o wszystkie koszty miesięczne. Niekiedy w ogłoszeniach jest podana tylko kwota tzw. odstępnego – bez czynszu oraz mediów. Kolejna opłata to kaucja – zazwyczaj jest równa 1- lub 2-miesięcznego wynajmu, ale wszystko zależy tutaj od właściciela oraz stanu technicznego mieszkania. 

Równie istotne jest zapoznanie się z podpisywaną umową najmu – można w tej kwestii skonsultować się w tej sprawie z prawnikiem, który udzieli bezpłatnych konsultacji i może sporządzić nową umowę, która zabezpieczy także interesy samego lokatora. Jeśli interesuje nas wynajem długoterminowy, na przykład na minimum 2-3 lata, to wtedy warto o tym wspomnieć oraz pytać o taką możliwość.

Mikołaj Grzegorczyk