Kultura sprawności fizycznej w moim domu

Pewnego dnia uznałem, że warto promować kulturę zdrowia fizycznego wśród moich dzieci. Jednak żadna dyscyplina sportowa nie była dla nich wystarczająco interesująca. Na dodatek widziałem, że najbardziej cieszą się te czynności, które związane są z zaangażowaniem rodziców. Właśnie dlatego postanowiłem znaleźć coś dla każdego. W tym przypadku wygrały wspólne wyjazdy rowerowe.

Szukałem roweru przystosowanego do najmłodszych 

model Kross Racer dla dzieciTaka forma odpoczynku była ciekawa i można było się odprężyć. Żeby zacząć aktywnie uprawiać tego typu sport musiałem zadbać o sprzęt. Idealny wydawał mi się model Kross Racer dla dzieci. Był on przystosowany do jazdy najmłodszych. Solidnie zbudowana rama oraz metalowe pedały zapewniały stabilność podczas jazdy. Nawet leśne dziury nie stanowiły żadnej przeszkody. Model Kross na rynku stawał się coraz bardziej uznawanym modelem. Dzieci ceniły jego lekką lecz stabilną konstrukcję. Projektant uwzględnił wszystkie potrzeby najmłodszych. Ja jako rodzic szukałem czegoś sprawdzonego. Rodzinne wyjazdy rowerowe miały być bezpieczne. Cena również nie była wysoka. Rowery dla dzieci są czymś co warto mieć. Na dodatek gdy jedno dziecko wyrośnie rower może zostać przekazany drugiemu. Dzięki temu zawsze pojawia się jakaś możliwość oszczędności. Ostatecznie mojemu dziecku bardzo spodobały się oferowane modele typu Kross. Uznał, że są atrakcyjne i można na nich jeździć. Pasja do sportu była szczególnie ważna.

Zwłaszcza, że wraz z żoną staraliśmy się jakoś miło spędzać czas z dziećmi na świeżym powietrzu. W dzisiejszej rzeczywistości jest to bardzo trudnym zadaniem i trzeba sobie jakoś z nim poradzić. Rower może być czymś dla wszystkich domowników. Na dodatek ilość specjalnie przystosowanych ścieżek w Polsce cały czas rośnie. Jest to pozytywna tendencja. 

Monika Sielanek