Kuleczki czekoladowe z firmy Eden

 

Chyba wszystkie dzieci uwielbiają smak czekolady, bo jest słodka. Jednak rodzice powinny kontrolować ile ich dziecko jej spożywa, ponieważ w nadmiarze może szkodzić. Dieta dziecka powinna być bogata w pełnowartościowe produkty, takie jak płatki śniadaniowe, które nadają się na pierwsze śniadanie.

Jaki jest skład kuleczek czekoladowych?

kulki czekoladowe edenDzieci na pierwsze śniadanie najczęściej jedzą jajecznicę, płatki śniadaniowe, omlety, albo naleśniki. Pierwszy posiłek powinien być pożywny i bogaty w niezbędne składniki odżywcze, które dodadzą dziecku energii na cały dzień. Dobrym wyborem są kulki czekoladowe Eden, które w siedemdziesięciu procentach składają się z kukurydzy. Nie zawierają cukru, ani soli, oraz sztucznych konserwantów. Płatki są idealne dla dzieci, bo zamiast białego cukru, posiadają zdrowy cukier trzcinowy, który jest mniej kaloryczny i nie powoduje powstawania próchnicy. Dodatkowo są wzbogacone naturalnym miodem i szeregiem witamin, które wzmacniają kości i układ odpornościowy dzieci. Czekoladowy smak nadaje im duża porcja surowego kakao, które w połączeniu z ziarnami kukurydzy tworzy niesamowity smak. Wszystkie składniki kuleczek Eden pochodzą z ekologicznych upraw, co jest potwierdzone licznymi certyfikatami. Płatki możemy jeść same, albo z mlekiem, ponieważ po namoczeniu, płyn nabiera intensywnego, czekoladowego smaku. Takie śniadanie z pewnością każde dziecko zje z wielką ochotą. W stu gramach kuleczek znajduje się czterysta kilokalorii, które są połową tego co zawierają zwykłe płatki śniadaniowe.

Firma Eden od lat produkuje produkty zbożowe z niską zawartością cukru. Czekoladowe kuleczki są ich sztandarowym produktem, który jest sprzedawany w kilku krajach Unii Europejskiej. W Polsce dostępne są płatki czekoladowe z zawartością glutenu, albo w wersji bez niego.

 

Mikołaj Grzegorczyk