Komu powierzyć windykację należności we Francji?

Branża transportowa w naszym kraju jest towarem eksportowym. Polskie firmy przewozowe świadczą usługi niemalże w całej Europie, a wiele firm spedycyjnych działa również na skalę międzykontynentalną. Bardzo mocno współpracujemy w zakresie transportu z firmami z Francji. Dlatego z tego właśnie kraju polskie firmy mają całkiem sporo niezapłaconych należności.

Jak windykować zagraniczną należność?

windykacja należności we francjiNasze krajowe firmy transportowe i spedycyjne bardzo często współpracują z francuskimi firmami, które zajmują się dystrybucją towarów po całym świecie. Jeśli firma z Francji zamawia transport w polskiej firmie to znaczy, że mamy w tej branży uznanie na całą Europę. Tylko co zrobić z nierzetelnymi kontrahentami, którzy później nie regulują międzynarodowych faktur? Na szczęście żyjemy w Unii i możemy z łatwością wyegzekwować takie należności – oczywiście całkowicie zgodnie z prawem. W naszym kraju działają bowiem wyspecjalizowane kancelarie windykacyjne, dla których windykacja należności we Francji to coś zupełnie tak samo naturalnego jak windykacja należności krajowych. Sprawa jest bardzo prosta, bo wystarczy zlecić windykację kancelarii działającej na skalę międzynarodową. Następnie prawnicy takiej kancelarii skontaktują się z prawnikami we Francji i przekażą im sprawę. Tylko, że trzeba pamiętać o jednym. Firmy windykujące należności muszą na swojej pracy zarobić. Dlatego zajmują się windykacją dużych należności.

Za międzynarodową windykację płaci się procentowo w zależności od tego ile pieniędzy od dłużnika uda się odzyskać. Często jest też tak, że polskie firmy transportowe mają podpisane stałe umowy o współpracę z kancelarią windykacyjną. W każdym razie profesjonalne kancelarie działające międzynarodowo zajmują się egzekwowaniem dużych sum należności.

Katarzyna Piechowiak